Палео диета - диета или начин на живот

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Палео диета - диета или начин на живот

Мнениеот fawla » 24 Фев 2017, 15:52

Четох за Палео диетата, която изключва много от храните в ежедневието ни, но все пак получаваме достатъчно от всичко - месо, риба, зеленчуци, но цаката е да не се ядат никакви, бобови растения (това не мие ясно защо е забранено). Та като цяло, диетата е така балансирана, че можеш да ядеш нищо по-различно от това, което е един вид - натурално. :idea:
Пробвал ли е някой от вас такава диета, точно тази или друга изобщо, базирана на подобен принцип. Това дали е диета, в която да се търсят краткотрайни резултати, или е по-скоро начин на живот и цялостна промяна на режима на хранене? :?:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Палео диета - диета или начин на живот

Мнениеот asdddwww » 24 Фев 2017, 16:50

Само за бобовите храни не съм съгласен, само че там не разбрах да се споменават някакви мазнини - олио, зехтин, масло и подобни, явно е много натюр. сигурно е полезно за здравето, ако човек е много стриктен да спазва такъв начин на хранене. Това не може да е диета с бързи резултати за определено време, човек се решава на това, когато иска да промени много.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Палео диета - диета или начин на живот

Мнениеот vanessa_ » 24 Фев 2017, 17:07

Много ограничаваща ми се струва тази диета. А и най-малкото,а ко искаш да си изпечеш една риба, как ще го направиш без никакви мазнини?
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Палео диета - диета или начин на живот

Мнениеот MGB » 27 Фев 2017, 14:32

Ако става въпрос за "диетата на пещерните хора", доста неща са забранени. Мисля, че е доста трудно да се храниш така, както в палеолита - тогава доста от сегашните храни не са съществували. Само месо и зеленчуци, без бобови, захар, сол, пушени меса, зърнени храни и продукти, май и картофи не може. Или се храниш така, или не го спазваш това. Не го виждам като диета за определен период от време.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Палео диета - диета или начин на живот

Мнениеот kauda » 05 Мар 2017, 09:44

MGB, вяска диета може да е з аопределен период от време, просто решаваш и си го казваш - един месец съм на тази диета, както и постите, разбира се по принцип това е начин на живот, но не пречи да се направи и за кратък период от време. За мен е много ограничаващо това, чак бобови да не може, това са основни групи храни
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Палео диета - диета или начин на живот

Мнениеот Kaya » 05 Мар 2017, 09:49

Интеренсо ми е, дали самият той е живял следвайки тази своя диета, в крайна сметка покрай нас сега има огромно разнообразие от храни и докато преди милион години едно е било правилно да се яде, то в наши дни май не е точно така, организмът и начина ни на живот изискват различни неща, не става въпорс за това да се яде чипс, но боб например, защо да не? :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Палео диета - диета или начин на живот

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Мар 2017, 10:31

Kaya написа:Интеренсо ми е, дали самият той е живял следвайки тази своя диета, в крайна сметка покрай нас сега има огромно разнообразие от храни и докато преди милион години едно е било правилно да се яде, то в наши дни май не е точно така, организмът и начина ни на живот изискват различни неща, не става въпорс за това да се яде чипс, но боб например, защо да не? :)
Е, мисля, че си е живял по определения начин, надали тайно е ял пица, но не бих се и учудила де. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта