Живите витамини по-бързо ли действат от обикновените?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Живите витамини по-бързо ли действат от обикновените?

Мнениеот mangusta » 27 Фев 2017, 17:49

Някой от вас, форумци, пил ли е така наречените "живи" витамини и усетил ли е разлика в сравнение с другите, обикновените? По какво всъщност се отличават двата вида и може ли да се пият от деца и бременни? Преди седмица-две ме тръшна един грип и още не мога да си стъпя на краката. Дали ще ми помогнат повече от обикновените витамини. Казаха ми, че по-бързо действали и затова реших да питам във форума дали е така, ако някой ги е пил :smile: . Само за подсилване на имунната система ли са?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Живите витамини по-бързо ли действат от обикновените?

Мнениеот balsam » 27 Фев 2017, 23:37

Аз не съм ги пила, но съм ги виждала и са течни, в капсулки. Мисля, че не се обработват топлинно или по някакъв изкуствен начин и затова са "живи".
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Живите витамини по-бързо ли действат от обикновените?

Мнениеот ramimni » 28 Фев 2017, 09:59

Какво точно съдържат тези живи витамини? Стана ми интересно дали наистина са толкова добри.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Живите витамини по-бързо ли действат от обикновените?

Мнениеот lussy » 28 Фев 2017, 11:04

ramimni написа:Какво точно съдържат тези живи витамини? Стана ми интересно дали наистина са толкова добри.

Съставът на живите витамини включва 12 витамини, 10 минерала и коензим Q10. Предимството им пред обикновените е, че като са течни не дразнят толкова стомаха и по-лесно се възприемат от организма, той не се затормозява толкова при обработването им. Поне на мен не ми дразнеха. Като пиех от разтварящите се витамини, винаги чувствах дискомфорт после на стомаха.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Живите витамини по-бързо ли действат от обикновените?

Мнениеот PasDeDeux » 28 Фев 2017, 14:38

mangusta написа:Някой от вас, форумци, пил ли е така наречените "живи" витамини и усетил ли е разлика в сравнение с другите, обикновените? По какво всъщност се отличават двата вида и може ли да се пият от деца и бременни? Преди седмица-две ме тръшна един грип и още не мога да си стъпя на краката. Дали ще ми помогнат повече от обикновените витамини. Казаха ми, че по-бързо действали и затова реших да питам във форума дали е така, ако някой ги е пил :smile: . Само за подсилване на имунната система ли са?


Могат да се пият не само за подсилване на имунната система, но и при проблеми със зрението, дефицити на витамини или минерали. На моя позната ги бяха предписали даже за подсилване, защото тя има хронично заболяване. Стават и за засилване на работоспособността.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Живите витамини по-бързо ли действат от обикновените?

Мнениеот zheleva212 » 01 Мар 2017, 13:02

Щом са биоактивни, може и да са по-бързо действащи и ефикасни. Обикновените май не е много препоръчително дълго време да ги пиеш, поне аз с такова впечатление съм. Тези дали и те са на този принцип?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Живите витамини по-бързо ли действат от обикновените?

Мнениеот Elica » 05 Мар 2017, 09:04

Никога не съм виждала тези живи витамини, някой ще разкаже ли повече за тях, на кои фирми има и някакъв линк? :roll: Сигурно са по-подходящи за бързо възстановяване, но бременна аз не бих ги вземала.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта