Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот black » 02 Мар 2017, 22:59

Голям любител съм на лютото и задължително на масата вкъщи има люти чушки, независимо дали пресни, сушени или в марината. Тези със слаби стомаси и с чувствително небце да не четат :mrgreen: . Любопитно ми е дали усещате някакви реални ползи и положителни ефекти от яденето на люто, а не само удоволствие и приятно изтръпване на устата, колкото и мазохистично да звучи на някои :grin: ? Аз например съм забелязал, че ми сваля кръвното. На моменти ми е височко и когато си хапна, после ми пада. Сега е ваш ред да споделите как влияе лютото на здравето и физическото ви състояние :wink: .
black

Re: Как ви се отразява яденето на люто на физическото състояние и здравето?

Мнениеот zagrijena » 02 Мар 2017, 23:41

Казват, че яденето на люто помага за килограмите, за тяхното сваляне :smile: . Гори много калории. В нашата къща също много обичаме лютичко и така като се поогледам, не сме от пълните :wink: .
zagrijena

Мнениеот Pipilota » 03 Мар 2017, 09:38

Обичам пикантното, но не и лютото. Майка ми е луда на тема люто, но си има и високо кръвно и излишни килограми. :)
Аватар
Pipilota

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Мар 2017, 10:16

Не мога да кажа, как и по какъв начин ми действа, това е като всяко нещо, просто се сл учва и ти не знаеш дали е от него. Не мога да кажа, дали факта, че рядко боледувам се дължи на това, че хапвам много люто, особено зимата постоянно хапвам сушени люти чушки - във всичко. :razz:
Аватар
Monika_Spasova

Назад към Гювеч