Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот silver933 » 06 Мар 2017, 15:23

Започнах нова работа, всичко супер, само че аз не пуша, а шефът ми пуши доста. Водят се различни разговори, вземат се решения - всичко това в пушалнята. От дума на дума, докато дърпат по една цигара и обсъждат някои разговори, които е редно да водим всички. :roll: Попадали ли сте в такава ситуация? Какво трябва да направя, да пропуша ли? :roll:
И то май не само това, изобщо, като си непушач често си дискриминиран, било то по заведения от хора, дето казват "ще си пуша дето си искам", явно и на работа. Пушенето създава някакъв своеобразен обществен кръг, в който човек трудно може да се намърда... Сега съм жертва на това, че имам добри навици... какво да правя?! :?: :?: :?:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот S_Milenska » 06 Мар 2017, 15:55

Много неприятно, може би в тоя случай единствения ти избор е да се научиш и ти да пушиш, или поне се прави, че го правиш, за да можеш да си в час със случващото се, аз точно затова се и научиш да пуша, защото шефът беше много по-близък с пушачите, а мен изобщо не ме познаваше. След това веднага започнах да получавам и някои ползи за себе си, като пушач...
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот Rali_hr » 06 Мар 2017, 16:18

Ти си попаднал в ситуация като Рейчъл от Приятели, където и там беше дискриминран непушач. :lol: Освен да се опиташ да говориш с тях, но той разговорът няма да е много ползотворен и освен да се превърнеш в мрънкало друго няма да стане. Ще си живееш дискриминиран в тоя случай, или ще пропушиш.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот Snejna » 06 Мар 2017, 16:40

Не съм имала такъв проблем, може би наистина трябва да говориш с тях и да кажеш, че не ти е приятно това, което се случва,особено след като явно и ти имаш право на глас, поговорете и може пък нещата да се променят, но имайки предвид нашия манталитет, наистина ще се влошат.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Мар 2017, 19:45

Ееееееееее, това е много грозно! Но и аз съм го забелязала, при нас не се вземат решения, но има пристрастия, който не пуши, не е любимец на шефката, само едно момиче харесва от непушачите, другите не ги отразява дори.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот Andrey » 07 Мар 2017, 11:21

Явно ще трябва да почваш да пушиш, друго решение не виждам на твоя проблем. :mrgreen:
Подобен род разговори не могат да бъдат прекратени, просто няма начин, ако се вълнуват от нещо, те ще продължат да говорят за това нещо дори и в почивката за пушене. Важното е да си пълен с идеи, за да ти зачитат мнението, когато говорите.
Да седнеш да им мрънкаш "ама вие си говорите, мен като ме няма", ще изглеждаш много жалък. Друг вариант ти е да се опиташ да се сближиш с колегите пушачи и уж за лафа да ходиш в пушалнята с тях. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот Snejna » 25 Мар 2017, 12:47

Или поне намаери начин да ходиш с тях, докато пушат, за да обсъждате заедно проектите си, или в прав текст им кажи, че това, което правят е супер тъпо.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот skyfly » 12 Сеп 2017, 12:21

Чак пък дискриминация, много тежки думи за нещо толкова малко.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот Jolene » 12 Сеп 2017, 14:34

Случвало ми се е икато бременна, едва ли не трябва да се чувствам виновна, че съм бременна и че не пуша, защото уж не се пуши, а в заведенията масово се палят цигари. Единствено останаха такива с детски ккът,в които не се пуши. Добре, че има няколков града, в които имат и вкусни неща за вечеря, та да можем да стоим на спокойствие без да се чувстваме виновни.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Чувствали ли сте се дискриминиран като непушач?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Сеп 2017, 20:01

Баш дискриминация си е! Защо да е необходимо да търпя всичките аромати на всеки един идиот, решил да трови себе си? Ако иска да си яде цигарите, защо трябва и аз да съм част от неговата простотия?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта