Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Pipilota » 27 Апр 2017, 20:46

А цената за пътни как я компенсират, доста измислено обяснение ми се вижда това, ако нещо е със реланата си стойност така трябва да е навсякъде.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот svetlozara » 19 Юли 2017, 09:59

От разкази на познати, спрямозаплатите , които вземат, храната им е много по-евтина, дори е на нашите цени или малко по-надолу. :!: В магазините е евтино, докато по заведенията е много скъпо, но там се плаща високо за услугата да ти се приготви и сервира.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Lollipop » 19 Юли 2017, 11:41

На цени съм виждала пилешко по-скъпо от нашето, но тук говорим за истинско пиле, а не тези смешни пилета, които продават при нас. Цената им беше около 3 евро за килограм (смятайте на техните заплати)... ми евтинийка, да! При нас качествените пилета вървят за около 8-9лв килограма... както и да го гледаме по-евтино си е.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот fawla » 20 Юли 2017, 08:50

Не знам дали са по-евтини или не са, защото не съм пътувала много по чужбина. Но пък знам, че заплатите са им по-големи. Моя приятелка живее в Англия и ми е казвала, че тук всичко е много скъпо. :roll: Склонна съм да й вярвам, защото не е от тези, които обичат да очернят за спорта, само за да се издигнат и да се покажат на колко велико място живеят. Тя е напъл но честна. Разказвала ми е как с малка сума си напазаруваш за седмица, има хубави отстъпки и т.н.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот klarissa » 20 Юли 2017, 11:07

Мисля го и го казвам от опит. Живяла съм няколко години в Испания. Въпреки високия наем, никога не съм се лишавала от нищо. Тук често НЕ си позволяваме кашкавал, масло, не си купуваме някакви екзотични сосове, за морски дарове да не говоря - изобщо не вземаме, позволяваме си риба веднъж на няколко месеца, като сьомга, лаврак, ципура, иначе ядем само скумрия, която никой не обича, но я ядем, защото тряба.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Mon_ton » 20 Юли 2017, 14:18

77778 написа:
Anka написа:Всички сме виждали снимки из различни групи, сниман например шоколад Своге на една цена, снимка от Англия да речем и на друга цена - снимка от България, като плюсовете и по-високата цена са за България. :roll:
Скоро една снимка с едно Песто, струващо 1,20 евро, срещу 4,20 лева у нас ме накара да попитам за това нещо. :roll: А и постоянно са ми разказвали разни познати, които живеят някъде по света, че в България им е много скъп престоя. Не им хващам много вяра, защото аз когато съм на екскурзия някъде разбира се, че харча повече, отколкото, ако съм си у дома. :roll: И все пак , мислите ли, че там някъде по света една и съща храна е по-евтина, отколкото в България? А вярвате ли, че е и по-евтина и по-качествена? :shrug:


Ниската цена на шокалад Своге в Англия се дължи на това, че мнозинството англичани незнаят за съществуването на този вид шоколад понеже може би не се рекламира много в тази държава.
В България хората знаят за съществуването на Своге и затова цената е по-висока - целта е да компенсират разходите за реклама.


Ами да не го рекламират, нали си го знаем, че е толкова популярен, що продължавт да го рекламират? Аз трябва да им плащам за това, че ми го навират в очите.. :?:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот S_Milenska » 25 Юли 2017, 15:42

Искам дав и кажа, че тук не се лишаваме от нищо. Абсолютно от нищо. Каквото поискам в магазина го купувам, за миг не се замислям дали имам при или нямам, всичко ми се струва достъпно, а и е така. Разбира се има някои много засукани неща, които са доста скъпи, но повечето са на много добри цени.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот kauda » 01 Авг 2017, 09:33

Евтини или не, мисля, че само тук гледаме етикетите толкова много време и се лишаваме от това и от онова, ит о става въпрос за храни, които там се ядат ежедневно и нормално. При нас всичко ни е скъпо. не знам от цените ли е от заплатите ли е..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Авг 2017, 14:36

На техниет стандарти, да. Само тук съм виждала хората да гледат етикетите, и да се взират във всеки един, да се разправят семействата какво и как да се купи, ако ще се купува. Да се гледа да е по-евтино, отколкото да се предпочитат вкусови качества.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Elica » 31 Окт 2017, 11:39

Там заплатите им са по-големи, излиза им много по-евтино да се хранят и да се поят от нас. при нас всичко е скъпо, ако забележете, всички се бутат на промоциите и четат етиката, ама не са е-та ами всеки гледа цената, да му е по-изгодно, защото не може да си позволи всичко...
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта