Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Anka » 07 Мар 2017, 15:36

Всички сме виждали снимки из различни групи, сниман например шоколад Своге на една цена, снимка от Англия да речем и на друга цена - снимка от България, като плюсовете и по-високата цена са за България. :roll:
Скоро една снимка с едно Песто, струващо 1,20 евро, срещу 4,20 лева у нас ме накара да попитам за това нещо. :roll: А и постоянно са ми разказвали разни познати, които живеят някъде по света, че в България им е много скъп престоя. Не им хващам много вяра, защото аз когато съм на екскурзия някъде разбира се, че харча повече, отколкото, ако съм си у дома. :roll: И все пак , мислите ли, че там някъде по света една и съща храна е по-евтина, отколкото в България? А вярвате ли, че е и по-евтина и по-качествена? :shrug:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Elica » 07 Мар 2017, 15:55

мисля и то спрямо техните заплати пък са още по-евтини. Моя позната е в Англия, каза, че вечер от Теско например, можеш да си купиш цяло пиле за 1 паунд, само и само то да не бъде изхвърлено.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот sparky » 08 Мар 2017, 21:52

Ха
Elica написа:мисля и то спрямо техните заплати пък са още по-евтини. Моя позната е в Англия, каза, че вечер от Теско например, можеш да си купиш цяло пиле за 1 паунд, само и само то да не бъде изхвърлено.


Хайде бе :smile: ,че трайността на пилето е един ден :grin:
sparky
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Фев 2017, 20:40

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Elica » 09 Мар 2017, 09:35

sparky написа:Ха
Elica написа:мисля и то спрямо техните заплати пък са още по-евтини. Моя позната е в Англия, каза, че вечер от Теско например, можеш да си купиш цяло пиле за 1 паунд, само и само то да не бъде изхвърлено.


Хайде бе :smile: ,че трайността на пилето е един ден :grin:

Става въпрос за изпечено пиле. :wink: Сега тя може и да ме е поизлъгала, но много твърдения има, че при нас е доста скъпо. Носили са ми чедър и пармезан от там, с етикет и цената им, искам да ти кажа, че със сигурност е по-евтино, отколкото при нас. е, надали там имат пастет и салам по 2 лева, ама то това храна ли е изобщо, че да се споменава?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот svetlozara » 09 Мар 2017, 15:42

Не мога да кажа, но пък всички, които ходят по света и не само за хранителните стоки,но и за дрехи примерно казват, че там наистина има промоции, докато тук промоциите са някакъв фарс. може би за техните стандарти наистина е по-евтино, но като цени мисля, че е като при нас.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Malina » 09 Мар 2017, 17:08

И аз не мога да го кажа със сигурност, но наистина много от моите познати тук казват, че е много по-скъпо в България. Прителско семейство имаме, които живеят в САЩ, там знаете техните навици на пазаруване те се запасяват сериозно, при нас влезнаха в Метро и пазаруваха както и там, останаха неприятно изненадни на касата. Щом на тях чак им е направило впечатление...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот Pipilota » 26 Апр 2017, 11:19

Не само мисля, ами съм и сигурна от разходката ни до Англия предишната седмица. Много ниски цени в сравнение с нашите тук, почти еднакви цени на много стоки, а сещате се за разликата в стандартите между там и тук..
А за качество не мога да кажа, както се твърди, че там няма качествена храна, същото се твърди и за туй, но следвайки логиката, защо тук водим по редица заболявания...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Апр 2017, 12:12

Аз не мога да кажа, но от чуваното, определено им е по-евтино. При нас се получава така, че храненето не става потребност и спокойно да си купиш разнообразна храна, при нас е въпрос на оцеляване и ядеш каквото има.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот gabinka_80 » 26 Апр 2017, 14:13

Разлика в самите цени няма, но има разлики в стандарта на живот, няма и добри промоции, както може да видите по света. Не разбирам защо, едни и същи вериги имат коренно различни политики в различните държави. :???:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Мислите ли, че хранителните стоки по света са по-евтини?

Мнениеот 77778 » 27 Апр 2017, 17:29

Anka написа:Всички сме виждали снимки из различни групи, сниман например шоколад Своге на една цена, снимка от Англия да речем и на друга цена - снимка от България, като плюсовете и по-високата цена са за България. :roll:
Скоро една снимка с едно Песто, струващо 1,20 евро, срещу 4,20 лева у нас ме накара да попитам за това нещо. :roll: А и постоянно са ми разказвали разни познати, които живеят някъде по света, че в България им е много скъп престоя. Не им хващам много вяра, защото аз когато съм на екскурзия някъде разбира се, че харча повече, отколкото, ако съм си у дома. :roll: И все пак , мислите ли, че там някъде по света една и съща храна е по-евтина, отколкото в България? А вярвате ли, че е и по-евтина и по-качествена? :shrug:


Ниската цена на шокалад Своге в Англия се дължи на това, че мнозинството англичани незнаят за съществуването на този вид шоколад понеже може би не се рекламира много в тази държава.
В България хората знаят за съществуването на Своге и затова цената е по-висока - целта е да компенсират разходите за реклама.
77778
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2017, 17:01

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта