Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Кой трябва да плаща сметката - мъжът или жената?

Мъжът
7
44%
Жената
1
6%
Да си поделят сметката
5
31%
Който кани той плаща
3
19%
 
Общо гласове : 16

Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот кора-бия » 09 Мар 2017, 12:12

Излизам с едно момиче от скоро и ми прави впечатление, че като дойде време за сметката тя все се чуди на къде да погледне, не съм там за някакви си 20-30 лева на срещата, но не ми харесва това, 4е се прави на ударена. Да беше нашата първа среща разбирам да я платя, но това вече продължава,а и да си кажа честно не ми е чак толкова любима персона, нито сме се целували дори, че да си заслужава плащането на всяко излизане. Случва се да излезем в компания и тя винаги очаква аз да платя и платя сметката. Правя го да не стават циркове, но мисля да приключвам с това. Не сме излизали много, досега 3 пъти и се чудя дали да продължавам да излизам с нея, за кво го правят това нещо тея жени? поне от учтивост не трябва ли да каже 4е иска и тя да плати или поне да я поделим? не ми дреме за парите ама си мисля 4е ме използва. :evil:
Според вас кой трябва да плаща сметката - мъжа или жената? :?:
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Jully » 09 Мар 2017, 12:38

В тази ситуация, за която ти говориш е много грозно това, което прави твоята приятелка. Защо не си направиш експеримент и не кажеш и не оставиш пари само за своята сметка, но не и за нейната, или кажи, че си си забравил парите. :mrgreen:
А по принцип смятам, че този който кани, той трябва да плати сметката, особено на първа - втора среща. От там нататък е редно сметките да се делят, или да се редуват - един път единия, един път другия. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот кора-бия » 09 Мар 2017, 12:44

това е добра идея, другия път ще я оставя тя да плати и ще и кажа, че съм си забравил парите, ако ми се направи на интересна веднага ще я изпратя да и плаща друг сметките :evil:
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Alex_mor » 09 Мар 2017, 13:46

Грозна ситуация, че се прави на приятно разсеяна, много ги мразя такива, аз винаги плащам сметката, ама дето се вика от кумова срама да си направи устата, че иска да я плати. Иначе моето мнение е, че мъжът трябва да плаща сметката, но на жена, която си заслужава да бъде платена сметката, не на такава фръцка. Е сега ако тя покани в някакъв скъп ресторант и поръчва като за последно ще си я разделим и повече няма да изляза с нея. :mrgreen:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот svetlozara » 09 Мар 2017, 15:25

Естествено, че мъжът трябва да плати поне сметката на първата среща, но ако нещата се задълбочат би трябвало той да продължи да плаща сметката, не разбира се да се злоупотребява, но ако каниш някой навън и това е дама, която ти искаш да съблазниш трябва да си платиш сметката. Все пак ние сме се погрижили,като сме минали през козметик, направили сме си причекса, добре изглеждаме и т.н.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Snejna » 09 Мар 2017, 15:39

Сметката винаги трябва да се поделя или всеки да си плати това, което е консумирал. Бих приела да ме почерпят на първа среща, но повече не. Освен вече ако не се задълбочат отношенията и тогава вече е по-различно, може да се редуват мъжа и жената.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Malina » 09 Мар 2017, 17:20

На първата среща е малко по-различно, но пак не е удобно жената да се прави на ударена. Следващите срещи е задължително сметката или да се поделя, или всеки да си плаща неговото.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Mon_ton » 10 Мар 2017, 11:19

Е, зависи много от ситуацията, ако жената е поканила някъде, редно е тя да плати, ако е обещала да почерпи, също. Не е удобно всеки път да плаща само мъжа да речем или като цяло да се случват някакви такива пресилени моменти...
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот fawla » 10 Мар 2017, 13:52

На първа среща според мен задължително това трябва да е мъжа, на другите срещи вече могат да се редуват. Но такова отношение като на описаната приятелка е много грозно!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот vanusha » 10 Мар 2017, 15:22

Задължително мъжът трябва да плати сметката, а не жената, особено пък на първите срещи. А ти какво се правиш на учуден, момичето се е постарало, след като я каниш на следващи срещи ти трябва да платиш
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron