Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот уморена » 10 Мар 2017, 16:46

Последната година спя по 4-5 часа на денонощие. Засега се чувствам добре. Притеснявам се, дали наистина може да ми нанесе някакви сериозни здравословни проблеми моя начин на живот. Някой замисля ли се за това, че малкото спане може да е вредно, или да се слушам тялото си, което се чувства добре и нямам някакви проблеми, нито толкова ми се спи, само имам по-малко енергия, например ако преди можех да обиколя половината град, сега предпочитам да го направя с колата. Работата е там, че страдам всъщност от безсъние, проблемът не е, че съм заета с нещо, а просто не мога да заспя и постоянно стоя будна, през това време се занимавам с различни неща, за да ми се доспи. :roll: В крайна сметка през деня ставам бодро и правя всичко, което трябва с малката разлика,която споменах.
Вие по колко спите и дали малкото сън може да ми навреди реално?
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот Guppy » 10 Мар 2017, 16:55

Със сигурност можеш да си навредиш, поне веднъж седмично се старай да се наспиваш добре и поне на денонощия 6 часа прави, това време, в което ти спиш е много малко, а ако работата ти е и по-натоварена, това изобщо не е добре!
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Мар 2017, 11:48

Момиче, хич не си правиш услуга, хората са казали да се спи по 8 часа минимум на денонощие, вярно, че в този свят, в който живеем това често може да е невъзможно, но поне се старай да имаш повече часове сън. Ако имаш проблеми със заспиването,а не се крие проблемът в липсата на време, то говори с лекар и ако трябва вземай някакви лекарства за сън, безсънието вреди адски много, направо си скъсяваш живота.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот Krum » 15 Мар 2017, 12:20

Вреди много могат да се получат от недоспиването и то системното такова, още по-опасно е. Аз бях получил сърцебиене от недоспиване, прекалявах с кафето,почнах да дигам и кръвно,отделно рязко ми падаше кръвната захар. Нещата се оправиха чак когато започнах да спя нормално, до тогава все проблеми.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот nefertiti » 15 Мар 2017, 12:42

4-5 часа е ужасно малко.. трябва да се постараеш да оправиш този проблем, здравето ти е най-важно. Поне до 7 часа, ако стигнеш, ще е добре.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот Andrey » 15 Мар 2017, 12:50

Поне, ако през уикенда успяваш да си поспиш нормално и да спиш примерно до обяд би била приемлива компенсациця, иначе си унищожаваш тялото, дори и да не го виждаш, то се случва.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот kalina_216 » 01 Сеп 2017, 11:27

Когато не съм спала на следващия ден съм много замаляла, дреме ми се, повече ми се спи, изморена съм и ми се прилягва. А ако хронично не си доспивам започвам да забравям, да се разсейвам много лесно, често губя мисълта си, имам забавени реакции, трудно ми е да шофирам. На мен недоспиването ми влияе страшно много. Имам познати, които може би винаги са спали малко, при тях почти няма разлика в поведението им.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот Pipilota » 02 Сеп 2017, 10:36

Недоспиването пречи и на много функции на тялото. Разбърква и хормоните. Така че спането си е много важно нещо. :mrgreen: Затова като сме на диета трябва да спим повече.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот skyfly » 03 Сеп 2017, 07:46

Понякога с ечувствам страшно добре, кгоато не съмс пала по 9-10 часа на денонощие. Примерно около 7 часа и се чувствам като самолет през деня, иначе мие трудно да се събудя, но никога не лягам..:) Тръгна ли да се олежавам и да си почивам заспивам много бързо. Все гледам да съм на крак, имам много повече енергия, отколкото ако съм спала много.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот vanusha » 21 Сеп 2017, 19:06

Взех да спя по-малко и се чувствам много по-добре. Около 7-8ч на денонощие ми идват много по-добре, отколкото да спя примерно по 10 часа, както съм правила преди.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта