Пробвали ли сте антисолна диета и как ви се отрази?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Пробвали ли сте антисолна диета и как ви се отрази?

Мнениеот S_Milenska » 15 Мар 2017, 15:19

Моя приятелка свали много килограми само като изключи солта от менюто си, нищо друго почти не промени в начина си на хранене, но не ядеше никакви солени неща, никаква сол, изобщо тя не присъстваше в менюто й.
Не знам дали е истина, може да ме е излъгала, че не е променила нищо, но солта със сигурност знам, че я беше изключила, не ядеше нищо готово, от опасения, че може да има сол, готвеше си безсолно и т.н. Резултатите наистина бяха добри.
Вие спазвали ли сте антисолна диета и как ви се отрази, имаше ли моменти, в които сте се чувствали зле, заради диетата? :?:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Пробвали ли сте антисолна диета и как ви се отрази?

Мнениеот silver933 » 15 Мар 2017, 15:56

Да, не е добре да се яде много сол и когато солта се намали или изключи за един период, то това действа много добре на тялото, само че в тоя случай, за който ти говориш, тоталното изключване на сол за дълъг период от време може да нанесе и вреди. Тялото ни има нужда от всичко и всяко едно нещо, ни го осигурява различно нещо. В случая със солта, тя е много важна, трябва да се хапва по малко, иначе е постижимо да се свалят килограми така, но до колко ще е удачно..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Пробвали ли сте антисолна диета и как ви се отрази?

Мнениеот Kaya » 15 Мар 2017, 16:59

пробвала съм за кратко време, чувствах се добре, но пък чак напълно за съм ограничила солта не бях, все от някъде я хапвах, не съм се следила много, но ев нещата, които си готвих не слагах. поотслабнах много малко, по-точно спрях да задържам вода.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Пробвали ли сте антисолна диета и как ви се отрази?

Мнениеот vanusha » 15 Мар 2017, 20:39

Не бих я пробвала, тялото има нужда от сол, ако има някой опасения може да смени обикновената йодирана сол с хималайска, но не и да я изключва от менюто си, това може да емного опрасно за дълъг период от време, солта помага водата да си остане там където трябва :)
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Пробвали ли сте антисолна диета и как ви се отрази?

Мнениеот svetlozara » 16 Мар 2017, 13:00

Пробвала съм я за една седмица, но ми беше трудно и я спрях, не се чувствах добре макар че ядях доста.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта