Съжалявали ли сте, че сте родители?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот klarissa » 17 Мар 2017, 16:22

Имали ли сте някога моменти, в които сте съжалявали, че сте родители? Мислили ли сте, че е щяло да бъде по-добре да нямате деца, или да ги отложите във времето?
На мен често ми минават такива мисли, не мисля, че съм лоша майка, но и не смятам, че майчинството е най-хубавото нещо на света. Всеки може да осмисли живота си и без деца, нали? :?:
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Мар 2017, 16:45

Не, не съм съжалявала, съжалявам хората, които смятат раждането на детето им за грешка.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот Pipilota » 17 Мар 2017, 17:04

Никога не съм съжалявала, това беше избор, който осмисли живота ми още повече. Бързо се възстанових от ражданията, бързо си намерих и занимания за вкъщи, върнах се на работа и продължих развитието си. Децата са още едно място, на което да изпитвам гордост и да бъда щастлива. Когато става въпрос за любов и подкрепа, знам точно къде да я намеря.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот Stark » 17 Мар 2017, 20:12

Как може да се вайкате за детето си. Но и до някъде те разбирам, ако рано си родила децата си. Предполагам, че обучаш детето си, но сигурно е време да се занимаеш с нещо, за да не се върти живота ти около децата. Успех
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот vanusha » 17 Мар 2017, 20:35

Как може да съжалявате за такова нещо, това, което осмисля живота на всяка жена, а ти съжаляваш, не мога да повярвам!
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2017, 10:31

Не, да съм съжалявала чак - не, замисляла съм се какъв ли би бил живота ми, ако не бях родила дететео, защоот родих само на 22 години, но го обичам повече от всичко, харесвам всяко едно негово постижение и съм щастлива с него повече, отколкото съм била някога. :heartbeating: Аи ми се отдава да съм майка, дори вече обмислям да имам друго дете, никога не съм съжалила!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот Pipilota » 19 Мар 2017, 19:11

rabotnata pchela написа:Не, да съм съжалявала чак - не, замисляла съм се какъв ли би бил живота ми, ако не бях родила дететео, защоот родих само на 22 години, но го обичам повече от всичко, харесвам всяко едно негово постижение и съм щастлива с него повече, отколкото съм била някога. :heartbeating: Аи ми се отдава да съм майка, дори вече обмислям да имам друго дете, никога не съм съжалила!

Никога не е подходящо време за деца, но когато дойде, от идва и това е, важното да сме готови да я посрещнем и да се справим с гледането на бебенцето и от там нататък грижите. Не схващам как може да се съжалява за децата, да живота ни без тях би бил различен, но това значи ли, че ще е по-хубаво без тях? не мисля.. :) Моят съвет е егоистите да мислят преди да се размножават.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот kauda » 19 Мар 2017, 19:32

Аз бих разбрала, ако на някоя жена й минават такива мисли през главата. Ако до вчера тя е била да речем успешен адвокат, днес е майка, отдадена само на грижата на децата си, докато мъжа й продължава например да е успешен заварчик. Неговия живот не се променя, но има бонус - жена и дете. А животът на жената се променя коренно и тя в един момент губи и себе си от грижата на децата. И ако кариерата й се срине, може и да съжали. Просто трябва да се намери баланса, много от вас явно са го открили. Не мисля, че може да се съди някоя, ако смята, че раждането на децата й са били грешка, всеки е различен. Не вярвам и майка с деца, да не полага грижи за тях, само защото мисли, че може би е трябвало да ги отложи във времето. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот klarissa » 20 Мар 2017, 12:54

В никакъв случай не мога да кажа, че се грижа зле за децата си, но целия ми живот премина в майчинство. На първо време преди 10 години с мъжа ми имахме дете, две години по-късно се роди следващото ни дете, а преди година -третото, като то беше наистина случайност. Не съм мислила какво ли щеше да е без тях, но ми преминава през ума, че може би съм им отдала твърде много от своя живот и да живея аз не ми е останало време. А с три деца, често нямам време да чуя мислите си, камо ли да си намирам хобита...
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот svetlozara » 20 Мар 2017, 15:44

Добре де, като не си ги искала тези деца, защо си ги родила, имаш 3 деца и се чудиш къде ти е отишъл живота. Още на първото н еосъзна ли, че не ти харесва да си майка, защо роди другите две?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта