Как приготвяте млечна супа?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот vanessa_ » 23 Мар 2017, 13:43

Племенницата ми много обича една супа от детската градина, но не мога да й открия рецепта, затова ще трябва да импровизирам. Става въпрос за млечна супа.
Вие приготвяте ли такава супа и как я правите? Надявам се да дадете различни рецепти, а и ще ми е от полза занапред с моето бебе. :!:
До колкото разбрах, в супата има и сирене, но дори и рецептите които ползвате да не са със сирене пак ще са ми от полза, може би да й хареса и супата на леля и да иска от нея, вместо от тази от детската градина. :grin:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот fawla » 23 Мар 2017, 15:13

Масло и в него настъргвам моркови, запържвам за леко, просто минута, докато омекне моркова, даже преди да се разтопи маслото слагам моркова, за да е възможно най-кратко времето. Добавям 500мл. вода и шепа ориз, завира, добавям 500 мл прясно мляко, когато е готов ориза, натрошавам сирене. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот valensiq » 23 Мар 2017, 16:17

Млечна супа със сирене (100 г)

Продукти: Мляко 50 мл, ориз (грис) 3 г, сирене 10 г, масло 3 г, яйце 1/4.

Оризът се вари в леко подсолена вода до омекване. След това се прибавя млякото. Сиренето се натрошава, прибавя се към разбитото яйце, размесва се добре и с него се застройва супата. В горещата супа се слага и кравето масло.
Имам я от една книга за деца от време оно :)Пробвай, може би е тази.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 23 Мар 2017, 17:01

Кажи, ако уцелиш рецептата, тая супа ми беше любима като дете. :utensils: ще ме върнете в детската градина.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот Guppy » 24 Мар 2017, 11:37

Ще опитам и аз, моите деца също я ядат в градината и изобщо госпожите казват, че тази супа е любима на повечето деца, ще я изпробвам и аз, благодаря ви за рецептите.
А супа от този род млечна, която не е от детската градина мога аз да ви кажа:
1 глава ситно нарязан лук
3 скилитки чесън нарязани на ситно
морков настърган или нарязан на ситно.
2 с.л. брашно
125 мл. сметана за готвене
1 пакет тортелини
500 гр. спанак
500 мл. прясно мляко.
1 л. зеленчуков бульон
Лука, чесъна и морковите се запържват в малко масло, добавя се брашното и се долива зеленчуков бульон и се слагат се тортелините и спанака, оставя се да се стопи спанака и се долива млякото. Когато тортелините са готови и ястието е готово. :!:
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот kalina_216 » 24 Мар 2017, 13:16

Много ми хареса тази супа и ще я пробвам задължително! :shock: Никога не съм опитвала тортелини, виждала съм в едни пакети готови и все съм се чудила какво е, сега гледам в интернет, че са пълнени с нещо, само че се съмнявам тези пакетираните да са такива, сигурно са само тесто.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 28 Мар 2017, 11:49

Много ми хареса рецептата и днес като се прибирам ще купя спанак да я направя, имам тортелини отдавна стоят из нас и се търкаля един пакет, дано да стане вкусна, за да не си я ям сама накрая. :mrgreen:

valensiq написа:Млечна супа със сирене (100 г)

Продукти: Мляко 50 мл, ориз (грис) 3 г, сирене 10 г, масло 3 г, яйце 1/4.

Оризът се вари в леко подсолена вода до омекване. След това се прибавя млякото. Сиренето се натрошава, прибавя се към разбитото яйце, размесва се добре и с него се застройва супата. В горещата супа се слага и кравето масло.
Имам я от една книга за деца от време оно :)Пробвай, може би е тази.

Твоята супа я пробвах в неделя, беше вкуса от детството ми! Само че добавих и малко моркови за цвят, получи се страхотно.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот m0n4eto » 28 Мар 2017, 14:47

Никога не съм яла такава супа, може и да пробвам! :smile:
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот Pipilota » 28 Мар 2017, 15:54

m0n4eto написа:Никога не съм яла такава супа, може и да пробвам! :smile:

Пробвай, много са вкусни тези супи, ако обичаш такъв по-кремовиден вкус, аз например не си падам много по прясното мляко и слагам съвсем за малко, колкото да смени цвета. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как приготвяте млечна супа?

Мнениеот m0n4eto » 29 Мар 2017, 16:50

Pipilota написа:
m0n4eto написа:Никога не съм яла такава супа, може и да пробвам! :smile:

Пробвай, много са вкусни тези супи, ако обичаш такъв по-кремовиден вкус, аз например не си падам много по прясното мляко и слагам съвсем за малко, колкото да смени цвета. :)



О да задължително. Мисля, че вкусът ще ми допадне.. падам си по този вкус.. задължително тези дни ще спретна една млечна супичка.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта