Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот qwerryyy » 24 Мар 2017, 15:27

Моя приятелка ми подарява скъпи подаръци всеки път, а аз нямам възможността да й вземам неща, които отговарят на нейния стандарт. И ми е много неудобно пред нея, защото искам да си върна жеста, а не мога. Напоследък отбягвам срещите с нея, заради това, наближава рождения й ден и аз трябва да направя нещо.
Вие как се чувствате, когато получите скъп подарък, не ви ли става неудобно?
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Мар 2017, 16:12

Защо трябва да се чувстваш неудобно, след като тя е решила да ти подари нещо, то не ти си виновна за нейния избор, имала е възможност - взела ти е. Ако се чувстваш зле, по-добре й сподели, а сега й вземи нещо със сантиментална стойност, дори и да не е скъпо.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот qwerryyy » 24 Мар 2017, 16:25

Да, може би наистина трябва да поговоря с нея. Не разбирам какво е това желание да подаряваш на другия скъпи подаръци, според мен всеки, който подарява нещо знае, че така задължава и другия да го направи... и съответно подаръка трябва да е съпоставим с предходния.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот kauda » 24 Мар 2017, 16:43

Тъй като не питаш за съвет, а питаш ние как се чувстваме ще ти отговоря за самата мен - аз изпитвам огромно неудобство от това, да ми подаряват скъпи подаръци, също така не обичам приятели да ми подаряват подаръци за Коледа да речем, това ме кара да се чувствам неудобно, а и ме задължава и аз да отговоря с подобаващ подарък. Много е неприятно, признавам! Разбирам те напълно как се чувстваш.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот Elica » 25 Мар 2017, 12:08

не ми пречи, аз когато подарявам нещо на някой не искам нищо в замяна, така очаквам че е и когато получавам подаръци. Никога не се съобразявам с това, на мен кой колко скъпо нещо ми е дал. Различно е, ако са ми подарили подарък за 100 лева, а аз отвърна с нещо за 30 не мисля, че това е лошо или че ме прави коша.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот nefertiti » 27 Мар 2017, 14:44

Не ми става неудобно.. щом така е преценила аз съм щастлива, че се е постарал някой заради мен или е отделил по-голяма сума. Ако имам възможност и аз бих го направила, а ако не - няма да се притеснявам, а просто ще го направя друг път.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот gabinka_80 » 27 Мар 2017, 15:32

Напълно те разбирам, аз също не обичам скъпите подаръци, колкото и да е близък човека. Веднъж - дваж по-скъпо подаръци, но когато е системно се задължаваш да отговориш подобаващо. Което на мен никога не ми е било лесно да го направя и е нямало опция да отговоря друг път. :-|
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Мар 2017, 16:00

О, да! Аз съм забранила да ми се подаряват скъпи неща, ако са скъпи, нека да са в комбинация от няколко неща, не обичам да ми подаряват подаръци на детето някакви хора по разни поводи като Коледа и т.н., на рожден подаръци приемам, само ако са от поканени гости. :lol: Много съм строга и приятелите ми знаят, че е по-добре да не ми подаряват нищо, защото се чувствам неудобно, когато трябва да отговоря, а не мога.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот Ernestina » 27 Мар 2017, 18:16

Човек се чувства неудобно от скъп подарък, когато зад него има конкретни намерения, на които не можем да отговорим. Ако е чистосърчен, човекът, който ни го подаравя със сигурност се е спрял на него не заради цената, а просто защото го е сметнал за подходящ и е имал възможност. Така че, мисля, цената не би трябвало да създава неудобство, ако не можем да отвърнем с равно по парична стойност, но пък равно по добронамереност и внимание.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот La_bomba » 28 Мар 2017, 11:08

В този материален свят, в който живеем парите си имат много голямо значение за подаръците. Може да се направи мил жест и без да се влагат много пари, дори и да е за брат/ сестра. Всеки се чувства длъжен да отговори подобаващо.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта