Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот Ernestina » 27 Мар 2017, 18:11

В една друга тема ставаше дума за кой как си чисти фаровете, та ми хрумна, че не е лошо да разменим идеи въобще за поддържането на колите. Отдавна и жените караме и ни се налага и сами да можем да правим някои неща, макар и реално често да разчитаме на "мъжка" помощ в това отношение. Та, как се справяте? Кога, какво правите, как избирате кое да купите, когато трябва да се сменя масло, гуми и разни такива неща?
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот klarissa » 28 Мар 2017, 10:00

Аз да ти кажа, знам си размерите на гумите, купих си преди година нови зимни и миналото лято и летни и сега не ми се налага да ги заменям дори. :mrgreen:
А що се отнася до масла и такива неща, просто избирам от бензиностанцията някое на средна цена и това е. :roll: Не се замислям много, много.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 28 Мар 2017, 12:07

Аз от скоро имам кола, нямам и кой да потърся за помощ. :oops: Направо съм като шматка и сигурно много ще ме лъжат по автосервизите,когато имам нужда от майстор. :???: Но все пак това си е цяла "наука" за поддържането на автомобила, нито усещам, когато звучи по-различно, нито нещо подобно. Надявам се да не ме предава често реното, че да не остана като в небрано лозе. :mrgreen:
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот m0n4eto » 28 Мар 2017, 14:44

chiZzY_biZzY написа:Аз от скоро имам кола, нямам и кой да потърся за помощ. :oops: Направо съм като шматка и сигурно много ще ме лъжат по автосервизите,когато имам нужда от майстор. :???: Но все пак това си е цяла "наука" за поддържането на автомобила, нито усещам, когато звучи по-различно, нито нещо подобно. Надявам се да не ме предава често реното, че да не остана като в небрано лозе. :mrgreen:


Ами намери си проверен майстор, нека някой да ти препоръча и само при него си ходи. Иначе само ще те лъжат, много злоупотребяват за съжаление!
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот Alex_mor » 28 Мар 2017, 14:59

Темата е за дамите ама да се включа и аз. Може да си намерите някой сервиз, препоръчан, в който да ви обслужват напълно, така няма да се притеснявате за колата си. Дори и аз правя така, защото не разбирам от коли и не ми е интересно да се научавам, 2 пъти в годината карам колата преди и след зимата, да я проверяват. :)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот Ernestina » 28 Мар 2017, 21:49

Защо да е за дами темата, напротив. Добре дошли са съвети. И ще ви кажа защо - когато се потроши колата, варианта е криво ляво да се доверим на някой сервиз и да семолим да сме попаднали на съвестни майстори, който хем ще оправят, хем няма да ни пробутат неизвършени услуги или пък да надуят сметката за оригинални части и консумативи, каквито в дейстителност не са ползвали. Препатих го това!!! За това вече почнах да чета сама по темата за поддържането и когато трябва да се сменя масло или друго, сама да си го купя и с него да ида, пред мен да го сложат. Да видя, че слагат онова, което за което съм се изръсила с цел с цел, да мога да разчитам на колата си максимално дълго време.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Мар 2017, 22:21

Гадно е, ако някой се пошегува с теб, да не използвам друга дума. Затова наистина е важно да се намери сервиз, на който вярваме. За смяна на масло аз стоя и гледам, защото все казвам, че бързам хаха
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот Ernestina » 28 Мар 2017, 22:35

Отдавна не разчитам на съвети в сервиза. По-скоро отивам директно да искам да ми сменят нещо и си нося сама продукта или частта. Омръзнало ми е да ме правят на балък, само защото съм жена. Все едно нямам глава на раменете. :pistoldouble:
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Мар 2017, 09:32

Ernestina написа:Отдавна не разчитам на съвети в сервиза. По-скоро отивам директно да искам да ми сменят нещо и си нося сама продукта или частта. Омръзнало ми е да ме правят на балък, само защото съм жена. Все едно нямам глава на раменете. :pistoldouble:

Не се притеснявай, така правят не само с жените. Трудно е да се намери съвестен автомонтьор, не знам каква е тази мания да се лъже и да се дават безсмислени съвети и обяснения. То какво не знам де, едно е да имаш нужда да ти се смени едно, друго е да ти сменят 3 неща и да ти вземат една чанта пари. Интересно, ти от къде разбираш коя част имаш за сменяне? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как се справяте с поддръжката на автомобила?

Мнениеот Локумът » 29 Мар 2017, 12:48

Обикновено навсякъде се мъчат да измамят, затова е най-добре да се ходи при лицензирани сервизи, ако колата е нова.
Ако е стара кола, намирате един приятел, който що годе е виждал кола и с него поне,когато не сте сигурни какво й има на колата,добре е да сте с някой, който разбира и може да постави думите под съмнение.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron