Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот vanessa_ » 28 Мар 2017, 10:31

Разбрах, че в Шейново вече се провежда нов метод на раждане, който определят като „естествено цезарово сечение“ :roll: Вие какво мислите за новия метод на раждане, мислите ли, че е толкова по-добър от секциото, което се извършва досега?
Предстои ми раждане след 4 месеца и много се вълнувам какво да избера, най-вероятно няма да успея да родя нормално, заради здравословни проблеми и ми препоръчват секцио, но този метод ми се струва много примамлив, а и по-щадящ за бебето. :roll:
Вие какво мислите за новото секцио? Бихте ли избрали този метод на раждане? :?:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот La_bomba » 28 Мар 2017, 10:56

И аз го четох, разликата е само от 4 минути и с толкова се забавя раждането. :roll: Ако започне това да се извършва в повече болници ще е много по-добре и за майката и за бебето, а и възстановяването май е по-бързо.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот Pipilota » 31 Мар 2017, 10:25

Не съм запозната много и аз само от прочетеното, но звучи като много по-добър подход и начин за бебето да излезе самичко :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот Kaya » 31 Мар 2017, 11:47

И на мен ми харесва това, точно най-голям проблем, за който се говори е рязкото изкарване на бебето от утробата, което стресира и действа зле на бебчето, а так то като има възможност ще излезе и ще си задейства процесите.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот Rali_hr » 31 Мар 2017, 12:02

Дано да го вкарат и в повече градове, надали е толкова различно като необходимите нещша, колкото , че е по-различенначин на работа, дано да стане популярно навсякъде.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот rabotnata pchela » 31 Мар 2017, 12:49

На мен ми звучи супер, ако можеш, възползвай се, само че трябва да отидеш н амясто да говориш с лекарите, които правят операцията, да разпиташ, защото като нов метод, надали ще отиркеш някой, на който вечер е направена, а и все пак до тук новината е за ЕДНА такава операция, надали това семейство ще се регистрират във форума.
Отивай на място и разпитвай!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот kauda » 31 Мар 2017, 15:50

Хубаео в, че има такъв метод, дано да започне да се прави и на други места в България, това е по-доброто за бебенцето, иначе наистина много шоково превършва бременността и хоп изведнъж вече е родено, особено, че в повечето случаи секциото се прави, когато майката раеши, а не когато бебето е готово за това.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот уморена » 31 Мар 2017, 16:10

Аз се съмнявам това да стане предпочитан метод, просто лекарите няма да го правят.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Апр 2017, 16:00

уморена написа:Аз се съмнявам това да стане предпочитан метод, просто лекарите няма да го правят.

може - евентуално да стане но след доста години.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот kalina_216 » 13 Апр 2017, 18:35

На мен ми харесва това, че се работи усилено по въпроса да се промени начина на раждане и да не е такъв варврски като досега, а и след като това ще помогне на майката и на бебето - абсолютно съм за това да стане популярен и предпочитан и да се практикува в цяла България.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта