Дали наистина може да е вредно да се пие повече вода?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Дали наистина може да е вредно да се пие повече вода?

Мнениеот miron » 30 Мар 2017, 14:14

Четох, че трябвало да се пие вода, само когато се усеща жажда. До скоро вярванията ми бяха, че трябва да се пие вода, дории да не сме жадни, за да постигнем желаното дневно количество, около 30 мл. на килограм тегло. Разбирайте аз тежа 100 кг говорим за 3 литра вода на ден. :roll:
Да, за мен тея 3 литра вода са ужасно много, но се старая да ги пия до колкото е възможно да ги доближавам. Сега излиза, че мога да си пия само когато съм жаден и то колкото съм жаден.
За вас кое е по-правилно? :drinkingbuddies:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Дали наистина може да е вредно да се пие повече вода?

Мнениеот svetlozara » 30 Мар 2017, 14:26

Ттрябва да се пие толкова, колкото искаш, а не колкото някой те кара по заучени факти. Много са ми странни, като кажат - Ти не си гладен, жаден си! Тялото мисля, че е достатъчно добра машина, за да може да подсказва нуждите си.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Дали наистина може да е вредно да се пие повече вода?

Мнениеот Stark » 05 Апр 2017, 12:18

Човек трябва да пие толкова, колкото има нужда, а не да се налива излишно с вода. По 1 литър, литър и половина за зимните месеци е предостатъчно, лятото е по-различно, но и тогава е безсмислено на сила човек да се налива.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Дали наистина може да е вредно да се пие повече вода?

Мнениеот dinkog » 05 Апр 2017, 16:01

Не всичко са килограми и цифри, трябва да се пие толкова, колкото имаш нужда. Не ме кефи идеята да се пият около 3-4 литра на ден, тея бъбреци да не са за един ден..
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта