Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот kalina_216 » 02 Апр 2017, 09:13

Излизам с едно момче от половин година, не се гласим за сериозни връзки, но нещата се развиват добре. Преди 2 седмици се запознах с родителите му, напълно случайно ги срещнахме на улицата и нямаше как да не обядваме заедно. Всичко приключи добре и се върнах към усещането, че всичко си е лесно и просто в нашата връзка. До вчера, когато майка му ме намери във фейсбук и предложи да пием кафе, аз разбира се, се съгласих, казах и на него и отидохме заедно. Говорихме си и т.н. Вечерта ходих до тях (той живее сам), а майка му беше изпратила подарък за мен, вярно нещо практично, но беше халат и пантофи за апартамента на приятеля ми. :shock:
Явно жената няма лоши намерения, ама а ззнам, че подари ли ти "свекървата " чехли, работата е дебела. :lol: Тя явно иска да си ставаме приятелки, а за мен е странно, не че не я харесвам, но не мисля, че трябва да сме си дружки, особено, като нямаме никакви намерения да остаряваме с нейното синче, или поне не сме го говорили засега. :roll:
Аз ли се бъркам нещо, или това е нормално, да се сприятеляваме? :?: Как бихте ме посъветвали, че трябва да се държа, да откланям поканите за срещи, или да ги приема? :?:
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Апр 2017, 10:01

Това никога не съм го разбирала! Защо трябва да се сприятеляваш с майката, да няма да си ставате приятелки?! И после, като скъсате какво, късате и с приятелството ли? разбирам, че е важно родителите да "одобрят" гаджето, до някъде, но чак пък вече да се налага да ставате приятелки. Моя приятелка, чак ставаше дружка с БАБАТА на гаджето си! За мен това е пълна лудост!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот Snejna » 03 Апр 2017, 11:57

След като жената има желание, няма лошо, особено, ако са по-близки със сина си, това ще ти е от полза и на теб, защото той ще се чувства по-добре. Но все пак, всеки си решава какво и как иска. :roll: А дори и да се разделите, това не означава, че вече трябва да се правите на приятелки.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот vanessa_ » 03 Апр 2017, 12:58

Според мен след като жената има желание да бъдете по-близки и ти трябва да се съгласиш, не споменаваш да е лоша, или да ти е направила лошо впечатление. Може би просто е по-мила и иска да знаеш, че си одобрена от родителите на гаджето си. А и ако е с по-стари разбирания,може да не е наясно с вашите намерения, че не сте си обещали нищо сериозно. Дръж се добре с нея и от време на време може да пиете кафе, не е нужно да си споделяте каквото и да е било по-лично.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот amoreamore » 03 Апр 2017, 15:03

Жената се държи мило с теб, в което няма нищо лошо. Ако се чувстваш некомфортно, кажи на приятеля си да се постарае поне да присъства на срещите ви, защото не върви да й каже 'айде, да не й се обаждаш", защото веднага ще станеш лоша.. :) просто сподели, че се притесняваш от такива срещи.
при по-младите е по-различно, все пак когато са тийнове, ние живеем с тях, синът ми е на 14 имаше приятелка до скоро и познавах момичето, идваше у дома на гости, слушаха музика, вечеряше с нас, не съм се натрапвала, но се стараех да се чувства удобно девойчето, те са още малки шматки, откриващи любовта, ако родителите ги гледаме страшно, на къде...
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот krasi_more » 03 Апр 2017, 15:46

Особено, ако искаш дълго време да си с този мъж, добрите отношения с майката не вредят, така че виждай се с нея и я поздравявай, дръж се мило, това стига. :smile:
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Апр 2017, 21:49

Абе важно е до някъде, да си възпитана, да ги поздравяваш, да не мълчиш на масата с тях, да разпитваш, да им разказваш нещо, но чак да е задължително да си ходите по кафета аз пак съм си против. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот Lollipop » 29 Май 2017, 14:01

Не е задължително, но пък ако се случи не е лошо. :roll: Аз винаги съм била в добри отношения с родителите на гаджетата ми, разбирали сме се, познавали сме се, виждали сме се спокойно и сме разговаряли, когато ги видя на улицата ги поздравявам все още. Няма как това да навреди на връзката ви, напротив, ако тя не иска да сте близки, това може да е минус за вашите отношения.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот Malina » 29 Май 2017, 15:54

Да, хубаво е да сте близки, но както казваш, че нямаш сериозни намерения спрямо момчето е малко притеснително. Макар че никога не се знае, дали точно в тези несериозни намерения не се крие вечната връзка, но когато не си със сериозни нагласи е притеснително и притискащо едно такова обвързване. На теб не ти остава друго, освен да се държиш мило с майка му, а от там нататък ако връзката ви се развие, приятелството ти с нея ще бъде голям плюс.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Трябва ли да се сприятелявам с майката на гаджето ми?

Мнениеот nefertiti » 29 Май 2017, 17:15

Според мен ако нямаш желание, не се сближавай прекалено с нея от куртоазия..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта