Има ли прекалено здравословно меню за децата?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2017, 12:49

Старая се да храня децата възможно най-здравословно, или ако трябва да съм честна, поне с домашна храна, обикновена за нашите ширини. Не ги храня със сурова храна, защото е модерна, но в училище ги подиграват. Били Био не знам си какво, децата ядат там зрънчовци, солети , а моите носят кюфтета от спанак да речем или мюсли с прясно мляко. :roll:
Има ли нещо, което е прекалено? И не само, бабите все твърдят, че "какво ще му стане, ако опита", а с това мислене се срещаме постоянно.
Вече водих битката с дебелото дете, не ми се иска пак да се връщаме там. Дали има възможност да прекаляваш със здравословното или няма такава опасност? :?:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот S_Milenska » 04 Апр 2017, 14:25

По-добре така да говорят, отколкото да се хранят лошо децата ти, ти самата казваш,ч е вече сте се борили с излишни килограми и не го искате това отново да ви се случи. Може да пробваш да слагаш повече, за даима и да почерпи който иска, така може да спрат подигравките, а да се засили интереса към кутиите им.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот Guppy » 06 Апр 2017, 12:26

Да, за мен има прекалено и то е да не дадещ на детето си да опита шоколад, или да нае си хапне пица на детски рожден ден, защото искаш да се храни изключително здравословно
Аз съм ЗА здравословното хранене ежедневно, но не и да не му се дава възможност по изключение да хапне нещо непозволено.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот vanusha » 06 Апр 2017, 14:09

И за мен има "много хубаво не е на хубаво" е казал народа! Едно е да се храни добре, друго е да се побърквате и да не им давате да опитат нищо.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот Локумът » 06 Апр 2017, 22:48

Чааак пък прекалено здравословно за мен си има. Онези дето родителите им не им дават да опитат готов мъфин щото може да има бяла захар вътре. Всичко е добре когато е умерено и преценено дали не е психясване...
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот Yunona » 07 Апр 2017, 09:26

Няма прекалено здравословно меню, има изперкали родители. Такива, които стигат наистина до крайности.
Понятието "прекалено" обаче също е субективно. За някои прекалено е да ядеш всеки ден салата или плодове например. Или да носиш в училище домашна храна, вместо да се натъпчеш с боклуци от лавката, както "правят всички". Критериите за прекаленост на тези, вторите, грам не ме интересуват :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот Локумът » 07 Апр 2017, 10:15

МИ на площадката пред блока ги гледам всеки ден децата ядат солети, дъвки за 5 стинки, сладоледи и какво ли не... И то да е пое дин сладолед на ден с мед да го намажеш, тука става въпрос за нон стоп дъвкане на тъпотии и някоя майка като откаже и се почва "е, кво ще му стане"... да, за аедно нищо, ама всеки ден по 3 пъти на ден все нещо ще се сбърка.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот Mon_ton » 20 Дек 2017, 11:49

Всяка крайност е излишна и прекалена, като ги гледам, хвалят се майките, че не били давали сок на децата си до 3-4 години, иии голям праз, след като с времето не се знае как ще се развият нещата.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот Yunona » 20 Дек 2017, 13:33

Mon_ton написа:Всяка крайност е излишна и прекалена, като ги гледам, хвалят се майките, че не били давали сок на децата си до 3-4 години, иии голям праз, след като с времето не се знае как ще се развият нещата.


Ами не е малък праз :) Захарта в тези сокове е огромно препятствие за детския организъм, който не може да отдели достатъчно инсулин да разгради захарта. И се зараждат проблеми...
И друго - вкусовете на хората се формират от ранно детство. Дори по-късно да има залитания, те са краткотрайни. Сладкото пристрастява, така че обикнеш ли го от малък - цял живот си така и само сериозни обстоятелства могат да те откажат.
Аз не обичам много сладки неща, така съм научена. Така научих и децата си. Да, минаха през тийн период, в който се е случвало и по цял шоколад да изядат наведнъж, но това беше за кратко и премина. Сега един шоколад го ядат по седмица-две, а понякога по цял месец не вкусват шоколад, торта или други сладкиши. Просто не ги влече, освен в някакви редки периоди.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Има ли прекалено здравословно меню за децата?

Мнениеот Snejna » 21 Дек 2017, 11:35

Едно време захраних дъщеря си както ми каза лекаря - на 4 месеца сок, после зеленчуковипюрета, месни. изобщо не съм гледала има ли глутен , няма ли - давахме сухари от 6-7 месеца с попарата, каши съм вземала гледайки само надписа да съответства на възрастта, а не съм чела дали са безглутенови.
Може да съм трън в очите, но в наши дни така ги захранват тези деца, че повечето са адски злояди, не могат да ги накарат да ядат и накрая карат само на хляб.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта