Пушите ли след хранене?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Пушите ли след хранене?

Мнениеот Stark » 05 Апр 2017, 10:58

Вие пушите ли след хранене? Чувала съм от много пушачи твърдението, че една цигара след ядене е полезна. Аз от няколко месеца започнах да пуша и наистина след хранене усещам голям "глад" за цигари. Всички пушачи споделят същото. Но полезно или вредно е да се пуши след ядене? :?:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Пушите ли след хранене?

Мнениеот kikimoraa » 05 Апр 2017, 15:16

О, да пуша винаги, след като се наям и ми се припушва. не знам вредно ли е полезно ли е, така или иначе, пушенето не е най-добрия избор в живота ми.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Пушите ли след хранене?

Мнениеот asdddwww » 05 Апр 2017, 15:50

Никога не съм пушил, а навика след ядене пък ми е най-лош, точно си се нахранил, хората около теб може и да ядат още, и там да се запали някой.. блякз.
Поне си пушете вредните неща навън, но все пак точно сте вкарали енергия, полезни вещества в тялото си и в следващия момент да вкарвате някакви отвратителни отрови в тялото си.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Пушите ли след хранене?

Мнениеот Stark » 09 Юни 2017, 16:02

Благодаря ви, знам, че като цяло е добре да откажа цигарите преди да съм се зарибила много, но сега изпитвам необходимост да изпуша по една цигара, наистина след хранене най-силно, или ако пия алкохол.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Пушите ли след хранене?

Мнениеот Pipilota » 10 Юни 2017, 09:20

Само дето по време на хранене не съм пушила :))) изобщо не го мисли толкова, така ил ииначе вече си сгазила лука, като изобщо си пропушила. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пушите ли след хранене?

Мнениеот La_bomba » 16 Юни 2017, 11:40

Винаги след като се нахраня изпивам една чаша вода и пуша ;) това е нещо като ритуал за мен, не мога да пуша, докато усещам вкуса на храната в устата си, но в същото време изпитвам голяма нужда да изпуша една цигара. Загора съм си намерила решението -вода и цигара. :)
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Пушите ли след хранене?

Мнениеот vanusha » 16 Юни 2017, 13:55

Ами аз съм ги забелязала, че повечето пушачи си пушат след хранене, че има и такива, които не бързат да се наядат, си пушат и по време на ядене.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Пушите ли след хранене?

Мнениеот kauda » 16 Юни 2017, 14:40

Когато пуших и на мен ми беше най-сладка цигарата след хранене, незнам каква е причината. :roll: Дори между пушачите се разхождаше теория, че е полезна цигарата след хранене! Истина или не, робувахме на това твърдение.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Пушите ли след хранене?

Мнениеот kikimoraa » 29 Юни 2017, 14:24

La_bomba написа:Винаги след като се нахраня изпивам една чаша вода и пуша ;) това е нещо като ритуал за мен, не мога да пуша, докато усещам вкуса на храната в устата си, но в същото време изпитвам голяма нужда да изпуша една цигара. Загора съм си намерила решението -вода и цигара. :)
Ти може да се каже, че правиш двеете вредни неща. Казват, че и пиенето на вода след ядене не е полезно, пъкв комбинация с цигара - хич.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Пушите ли след хранене?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Яну 2018, 15:41

Преди, като пушач, цигарата след хранене ми беше завършека на вечерята. Сега не си представям да загубя остатъка от вкуса в устата си, дори не ям нищо сладко, да речем. Може би всичко се дължи и на обогатяването на хранат ами с по-приятни и вкусни неща за мен.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта