Нормално ли е децата да пият кафе?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот Guppy » 06 Апр 2017, 12:38

Сутринта говорих с една жена, от която всеки ден си купувам кафе. Имаше група ученици преди мен, които си купиха кафе. Видя ми се странно, но все пак тийнейджъри, както и да е, казах си. Заговорихме се и тя ми каза, че идват деца на по 12-14 години, които също искат да си купят кафе, а тя им отказвала. :shock: Знам, че децата все по-рано искат да пораснат и да съзреят, но на 13 години да пият кафе, направо ме потресе!
За вас нормално ли е толкова малки деца да пият кафе, или и това вече е в реда на нещата? Вашите деца пият ли кафе и ако да, кога започнаха? :?:
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот vanusha » 06 Апр 2017, 14:01

Не го намирам за нормално, но това като вижда като част от съзряването - кафето и цигарата, и енергийните напитки напоследък. Спрямо второто и третото, по-добре да пият кафе. Родителите са много голям пример, да им покажат, че може човек да излезе на кафе и да пие кола, че може да се събужда и със спорт, вместо с кафе.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот Notification » 06 Апр 2017, 14:32

Не е нормално, но колко нормални неща правят днешните деца? Пият, пушат, излизат до късно, използват някои наркотични вещества, кафето им е най-малкият проблем. Някои родители дори им разрешават да пият кафе!
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот Elica » 06 Апр 2017, 15:54

За мен също не е много нормално, деца на по 12 години да пият кафе, но има много такива. Примера наистина е вкъщи и в това, което виждат децата, те виждат, че е модерно и е нормално да се пие кафе, не мислят, че не са узрели за този навик, защото бързат да пораснат.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот Jully » 06 Апр 2017, 16:00

Може да ме биете, но аз почнах да пия кафе на около 14 години, със съученицикте и ние като големите. не ми е било лошо или да ми е ставало нещо или да съм прекалявала, почнах да си пия кафе много по-нататък редовно.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот skyfly » 07 Апр 2017, 15:19

Не е нормално разбира се, нито е нормално да пият каквито и да е било кофеинови напитки, било то кола, енергийни напитки или кафе. Знаете ли какво причинява кофеина на децата? Мога да ви изредя:
1. Проблеми със зъбите, защото повечето кофеинови напитки имат твърде много захар в състава си.
2. Затлъстяване
3. Проблеми със стомаха
4. безпокойство
5. Проблеми със съня
6.главоболие
7. дехидратация.
Това е казано възможно най-накратко какво причинява кофеина на децата и кофеиновите напитки, да в случая става въпрос в по-голяма част за аенергийните напитки, но в кафето има прекалено много кофеин, ненужен на един млад организъм! Родителите не трябва да поощравят това порастване, а да обърнат внимание на него.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот Pipilota » 07 Апр 2017, 16:00

И за мен не е нормално, нека да пораснат, да си пийват кафе! :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот skyfly » 13 Апр 2017, 11:44

Pipilota написа:И за мен не е нормално, нека да пораснат, да си пийват кафе! :mrgreen:

Да, именно, когато станат достатъчн големи, всеки пие кафе, пуши,пие алкохол или си има някакъв порок, но нека тгялото му е готово за това и да е достигнало своята зрялост.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот Rali_hr » 13 Апр 2017, 15:05

Не е нормално разбира се, само че родителите им като не искат да погледнат какво е нормално и какво не в отглеждането на децата им се получават такива истории с 12 годишни кафеджии..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Нормално ли е децата да пият кафе?

Мнениеот dinkog » 18 Апр 2017, 11:56

Не е нормално, но се случва в наши дни, че даже и рядко се намира за странно. Децата бързат да пораснат, за да се покажат какви са и как са повече от останалите, това не трябва да учудва никой.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта