Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот Stark » 19 Апр 2017, 12:44

Имам леко завишени нива на инсулин и глюкозата, нищо притеснително според личния лекар и последвалия преглед при ендокринолог, но ми препоръчаха да се изследвам редовно, за да се наблюдават стойностите. Аз съм само на 20 и това ми светна като червена лампа в главата, че всъщност може би ми подсказва, че трябва да променя някои неща в себе си и в храненето си.
Четох доста и стигнах до извода, че ми трябва нисковъглехидратна диета. Надявам се така да успея и да се отърва от едни излишни 7 килограма, които ме мъчат с всяко купуване на нови дънки. :mrgreen:
Имам доста въпроси за диетата и ми се иска, ако някой е наясно да обсъдим тази промяна в начина на живот, или ако някой обмисля също да спазва такъв режим, да обменим въпросите си, да търсим заедно отговори, или поне само да се подкрепяме!
А ето и какво е първото, което много ме интересува - нисковъглехидратно, означава ли изключване на 100% на всички въглехидрати? Изключването на супата (заради фидето или ориза), изключването на някой вкусен сандвич от време на време, или трябва да се следят едни процентни съотношения между храненията и останалото да е по-високо като проценти от въглехидратите?
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот krasi_more » 19 Апр 2017, 15:09

Аз не съм, но моя приятелка спазва такава диета, беше с инсулинова резистентност. За 6 месеца свали 20 килограма и много подобри изследванията си. Обаче наистина не ядеше никакви въглехидрати, то така или иначе има и в плодовете и в зеленчуците :))
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот Stark » 19 Апр 2017, 15:42

Страхотно, благодаря ти! Аз много обичам точно тези варива, пълнозърнестия хляб и се надявам, че ще успя да балансирам нещата така, че да хапвам и от тях, но по-малко.
Бях чела, че е по-важно съотношението, а не пълното им изключване, а именно ако храненето ми е един кръг, то поне 75% от него да са белтъчини и мазнини, а останалите 25 % да са въглехидрати. Но не мисля, че въглехидратите, които се съдържат в една маруля имат същата стойност като тези, които са в един хляб.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот krasi_more » 19 Апр 2017, 15:55

Stark, това, което казваш е правилно, трябва въглехидратите да са по-малко от белтъчините и мазнините за целия ден, а в началото и на равно да са пак е добро начало, докато организма ти свикне. Не е нужно да се изключва целия хляб например, важното е да се намалят въглехидратите и ще се почувства разликата веднага. Това обаче е лично мое мнение и не мога да го подкрепя с доказателства, моята приятелка беше казала, че ги е изключила нацяло,каквото и да е означавало това. :roll:
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Апр 2017, 20:53

Stark< старая се няколко дни. Аз съм с инсулинова резистентност и само нисковъглехидратното хранене е за мен. Засега ми е адски трудно, прекалявам с малкото ядене, днес само 300 калории бях изяла за закска обяд и следобяд. за утре планирам нещо по-мащабно, за да може едната ми храна да е 300 калории, не за целия ден.
Нещо, което открих за себе си - вкусна закуска - кисело мляко с горски плодове (купувам замраен микс от Лидл и пасирам заеднос млякото), или 2 сварени яйца. И щом аз ти казвам 2 сварени яйца, а ям страшно много, то значи 2 сварени яйца са супер. Надявам се да се поскрепяме и да си помагаме, а и с вкусни идеи за хапване.
Аз не мисля да отказвам на 100% въглехидратите, защото аз много обичам хляб - вита ми е любимият, по 2 филии на ден от време н аврмее мисля да си позволявам, или 1 път седмично да му отпусна края и да хапна мусака. :lol:
така, сега да ти разкажа за утрешната ми идея какво да сготвя за петък, утре имам ангажимент. Спанак с лук и сирене се задушава. Сипва се на дъното в гювече, или йенско стъкло, по избор, но аз не искам да мисля после много посуда, ще го изсипя в една тава. прави се кладенче в случая и се чуква навсякъде по 1 яйце. Запича се докато са говори яйцата и воаля! :)
Вкусно и полезно.
Усещам се обаче, че нещо тръгвам да клоня все към яйцата и не знам дали това е правилно... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот kauda » 19 Апр 2017, 21:06

Имам известен опит в областта , по-скоро от гледна точка на здравословното хранене и ще ви помагам с каквото мога Наистина е много важно, да не се изключват и рязко въглехидратите, а ги намалете, нека да са на 50% от дневното ви меню. Има много лесни калкулатори и приложения, където може да въведете всичко, което искате да хапнете за деня! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот Rali_hr » 20 Апр 2017, 09:29

Трябва да се внимава с нисковъглехидратното хранене. Мозъкът се храни с въглехидрати, така че не може просто да ги спрете. Намалете количеството - добре, но изключването им е повече от абсурдно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот svetlozara » 20 Апр 2017, 10:45

Само тази диета не съм пробвала, в какво се състои тя?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот asdddwww » 20 Апр 2017, 11:43

Когато става въпрос за нисковъглехидратно хранене, не е нужно да се разбират крайности. Да, може да реши някой да си постави за цел кетоза, но ако нямате такива намерения, единственото, което трябва да направите е да промените съотношението на въглехидрати-белтъчини и мазнини, както са казали по-нагоре.
Хранене около 40% от въглехидрати е оптимално.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Някой спазва ли Нисковъглехидратна диета?

Мнениеот Notification » 20 Апр 2017, 15:58

Въглехидратите са много важни и дори и да няма промяна в храненето и преминаването към нисковъглехидратни диети.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта