Студентски проект "Единна здравна система на България"

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Студентски проект "Единна здравна система на България"

Мнениеот student145 » 21 Апр 2017, 01:22

Здравейте, приятели,

Студентка съм в Софийския университет и с още няколко колеги получихме задача да проучим дали в България имаме нужда от единна здравна система, в която всеки от нас би могъл лесно да разгледа своята здравна история - от какво сме боледували и как са ни лекували, какви изследвания са ни направени и заключенията от тях, както и какво всъщност държавата поема за нашето лечение. Дали една такава система би била от помощ, когато отидем при непознат лекар и трябва да му обясним не само настоящето си състояние, но и предишни такива, които е възможно да имат връзка със сегашните ни оплаквания? За целта подготвихме кратка анкета, в която всеки може да изрази своето мнение.

Благодаря за отделеното време,
Анкетата може да намерите тук
student145
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Апр 2017, 01:18

Re: Студентски проект "Единна здравна система на България"

Мнениеот tano » 23 Авг 2019, 14:53

Идеята е чудесна. Така, където и да се наложи да отиде човек, дори и инцидентно при непознат лекар, той ще може да се запознае с историята на заболяването и на предишни такива и ще може да постави адекватна диагноза и да предпише лечение. Според мен в много случаи грешките се дължат на пропуски в информацията.
Някой може ли да каже до къде е стигнал проектът?
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Студентски проект "Единна здравна система на България"

Мнениеот lyuta_chushka95 » 21 Ное 2019, 19:48

tano написа:Идеята е чудесна. Така, където и да се наложи да отиде човек, дори и инцидентно при непознат лекар, той ще може да се запознае с историята на заболяването и на предишни такива и ще може да постави адекватна диагноза и да предпише лечение. Според мен в много случаи грешките се дължат на пропуски в информацията.
Някой може ли да каже до къде е стигнал проектът?


Ами тя идеята е хубава, ама като гледам каква каша е точно в момента родното здравеопазване, чудя се кога ли ще се реализира и ще проработи?!
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Студентски проект "Единна здравна система на България"

Мнениеот plususerr » 02 Юни 2022, 10:15

Не знам, но Русия ни разказа изграта
plususerr
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2022, 10:10


Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта