На кое място в колата слагате детското столче?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

На кое място в колата слагате детското столче?

Мнениеот Guppy » 27 Апр 2017, 13:40

С мъжът ми постоянно спорим кое е най-безопасното място в колата, за мен няма значение, а той все твърди, че трябва да са на задната дясна седалка, а другото столче по средата. Добре, ама столчето по средата се хваща само през кръста, няма стабилността на страничното столче, но за него така било най-добре, а за мен е важно и единия и другия да са хванати стабилно, без значение кой от ляво, кой от дясно.
Когато бяхме с едно дете, пак го имаше този спор, направо ме е побъркал. Сега дава акъл и на другите хора къде трябва да си возят детето.
Вие къде си слагате детето в колата?! :cussingblack:
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: На кое място в колата слагате детското столче?

Мнениеот klarissa » 27 Апр 2017, 16:04

На задната дясна седалка, разбира се, според много тестове, това е най-безопасното място в колата, мъжът ти е напълно прав. Никой не мисли за карастрофи и не се настройва така, но при шофиране, естествената маневра е да се завие в дясно, което прави това място най-безопасно.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: На кое място в колата слагате детското столче?

Мнениеот skyfly » 27 Апр 2017, 16:05

Потърси повече информация, най-безопасните места са задна дясна седалка, има някои твърдения, че и зад шофьора е безопасно при челен удар! Изобщо по-добре да не се случва, но ако не дай си Боже стане, нека децата са максимално защитени. Съгласна съм с това, че не желаеш детето да се вози по средата, колан само през кръста е недостатъчно да държи столчето и самото дете, то има нужда от по-голяма опора.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: На кое място в колата слагате детското столче?

Мнениеот Pipilota » 27 Апр 2017, 21:05

И моите са двама и стоят от двете страни от ляво и от дясно. Мъжът ти е прав, че има по-безопасни места и най-сигурното е на задна дясна седалка. Там слагахме обикновено по-малкия, когаот беше бебе, заради по-добрата видимост и контрол от шофьорското място, сега се редуват и сядат където искат.
По-голям проблем е стоенето на предната седалка.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На кое място в колата слагате детското столче?

Мнениеот Krum » 28 Апр 2017, 10:11

Безсмислен спор водите с вашия мъж. Където и да сложите детското столче отзад все ще е добре, има твърдения, че е най-безопасна задна дясна седалка, но за нещастие, всичко зависи от удара. Бъдете внимателни и дръжте много на столчето, някои го пренебрегват.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: На кое място в колата слагате детското столче?

Мнениеот S_Milenska » 28 Апр 2017, 10:19

И ние винаи сме го държали на задната дясна седалка, знам, че е най-безопасна, а тази, която е до шофьора била най-опасната. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: На кое място в колата слагате детското столче?

Мнениеот Бистра » 07 Яну 2019, 17:20

Ами то зависи от възрастта на детето, от конструкцията на столчето, от годината на производство на колата. От много неща.
По принцип, не е препоръчително детето да стои на седалката до шофьора. Там е най-опасното място.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта