Спешен въпрос за Конкор

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Спешен въпрос за Конкор

Мнениеот iva5675 » 30 Апр 2017, 13:36

Здравейте,
хванах някакъв вирус и докторът ми изписа няколко лекарства сред които и Конкор. Било заради зачестен пулс. Въпроса ми е да приемам ли такова сериозно лекарство?
Предписа ми още антибиотик и няколко други които се продават свободно - миг400, АЦЦ.
ВсиЧко това трябва да приемам 4 дни.
И още един въпрос - заедно с Конкор добре ли е да приемам и половинка аспирин?
Благодаря предварително
iva5675
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Апр 2017, 13:33

Re: Спешен въпрос за Конкор

Мнениеот eli.p » 01 Май 2017, 11:29

Най-добре би било всичко това да обсъдите с лекуващия лекар. Относно аспирина - ако не ви е назначен от лекуващия лекар и ако целта Ви е да го приложите като температуропонижаващо средство, бих ви посъветвала да вземете парацетамол под формата на саше или таблетка.Има данни, че аспирина влияе зле при вирусни заболявания и поради тази причина се препоръчват за понижение на температурата други лекарства от тази група като парацетамол, ибупрофен, нурофен. Относно конкора - както и вие сте преценили, е лекарство с точно определено предназначение и дозата, както и времето на приемане се определя от лекуващия лекар. Ако се касае за аритмия /ускорен пулс/ или проблеми, свързани със сърцето, повишено кръвно налягане - всичко това би следвало да е строго прецизирано и определено в лечебна схема от лекуващия лекар. Едно от основните правила при прием на конкор е, че насищането, както и спирането на лекарствато трябва да става постепенно.
eli.p
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Май 2017, 11:15


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта