Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот Mon_ton » 02 Май 2017, 14:59

Обръщали ли сте внимание, дали, когато прекалявате с някоя храна, това да се отразява на кожата ви? Всички знаем за шоколада и прекаляването със сладкото да се отразява на кожата и се появяват някои пъпки по лицето. :roll: Някакви други индикации за проблем и прекаляването с някоя конкретна храна сещате ли се да ви е правило впечатление? :?:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Май 2017, 19:25

Да, например, когаот ям повечео солени неща, веднага подпухвам и се надувам.Ако огранича приема на вредни храни кожата ми спира да се бели и става по-чиста. По принцип се радвам на хубава кожа и трудно се откриват разликите, но щом чак аз ги виждам..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот Lollipop » 02 Май 2017, 19:46

не съм забелязвала, но със сигурност има значение. Все пак колко много хора си оправят тялото и кожата с промяната на хранителен режим. например ситните пъпки са индикация за проблем с глутена.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 03 Май 2017, 11:33

Аз съм забелязала при хората, които пийват повече особено ако пият червено вино, как им избиват капиляри по бузите и кожата им става по-червеникава. :shock:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот Snejna » 03 Май 2017, 12:57

не съм обърнала внимание, но аз като цяло се старая да се храня разнообразно и с преобладаващо количество на плодове и зеленчуци, а не каквото намеря. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот Yunona » 03 Май 2017, 13:56

Забелязвала съм и още как!
Млечните продукти влошават вида на кожата, особено във възрастта на акнето. Прекаляването с тестените продукти също се отразява по специфичен негативен начин.
Алкохолът също, разбира се. Гледах преди време снимки из нета - "глутеново лице", "млечно лице", "винено лице".
Лично за себе си забелязвам, че ако няколко дни подред пия повечко вино, се дехидратирам и кожата ми видимо повехва и бръчиците са по-изразителни :(
И обратно - няколко дни без вино, повече зеленчукови сокове, много вода и се "избистрям" .
Много добре ми влияят добрите растителни мазнини и си ги позволявам в щедри количества, особено зехтина. Обилно зеленчуци, умерено плодове, риба, бяло пилешко или пуешко месо и по възможност никакви сладки неща и кожата светва. Да, де, ама живи хора сме все пак, дояжда ни се понякога това-онова. Днес като ме ядоса една клиентка и (нетипично за мен) половин "Линдт" падна жертва. По-добре той, отколкото аз :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот kalinka-kuku » 03 Май 2017, 14:05

Yunona, даже половин линдт си е малко! :mrgreen: Аз също освен по кожата, аз самата се чувствам по-различко, ако отдавам повече внимание натова, което ям. :) Плодове, зеленчуци, зърнени храни, това ме кара да се чувствам добре и кожата ми е гладка. като започна да хапвам тестени храни забелязвам, че кожата ми става на ситни неравности, може би имам непоносимост.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Юни 2017, 14:34

Сега като прочетох това, което е писала Yunona и обърнах повече внимание на случващото се с мене и с кожата ми, когато ям различни неща. Спрях алкохола и намалих месото и вече нямам този проблем по краката,който имах, а именно, че ми се лющеха.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот Snejna » 20 Юни 2017, 09:57

Сладкото най-вече, пъпките обикновено ми се появяват, ако съм прекалила с шоколада. Макар че избягвам да го ям, но напоследък ми влиея. Млечните храни влияят на дъщеря ми и когат яде повече има повече пъпки, най-вече по гърба.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Забелязвали ли сте някои храни да ви влияят на кожата?

Мнениеот dinkog » 20 Юни 2017, 11:17

Всяка храна може да влияе, като погледнем една храна как изглежда и може да разебрем как би ни повлияла, ако е свежа, пълна с вода, изглежда добре значи ще влияе добре, ако е на дупки,както сиренето, както месото, както тлъстините няма как да очакваме кой знае какво, нали? :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта