Дайте рецепти за пресни картофи!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот Jully » 16 Май 2017, 12:29

Пресните картофи обикновено пържени ги ядем, но и на фурна стават добре. В гювеч направих снощи, с домати, месо и зелен боб, получи се вкусно, но това не е толкова характерно за пресните.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот valensiq » 18 Май 2018, 13:59

Много ги обичам, правя ги по една рецепта от приятелка
нарязвам ги на по-тънички резени. Слагам ги в тава, покрита с хартия за печене и ги поливам стабилно с олио. Подправям със сол, черен и червен пипер и малко чубрица. Разбърквам добре и пека за 1 час. Стават просто божествени!
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот kauda » 19 Май 2018, 10:34

valensiq написа:Много ги обичам, правя ги по една рецепта от приятелка
нарязвам ги на по-тънички резени. Слагам ги в тава, покрита с хартия за печене и ги поливам стабилно с олио. Подправям със сол, черен и червен пипер и малко чубрица. Разбърквам добре и пека за 1 час. Стават просто божествени!

Аз също ги приготвям така, една приятелка ми сподели рецептата и голям кеф! Стават вкусни , колкото пържените - че и по-вкусни, а отгоре на всичокто стават и много по-бързо, мяташ една тава и след час ядеш, а не се налага да се въртиш до котлона и да омазваш всичко през това време.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот Dalia » 24 Юли 2018, 10:35

Любимите ми преснички картофики с още по-любимата рецепта от баба ми, която им казваше - картофи по казанлъшки :wink: Вземат се пресните картофки измиват се и без да се белят се нарязват наполовина нареждат се в тавичка с отрязаното надолу, върху всеки картоф се поставя по малка бучица масълце и се поръсват с черен пипер и със солчица, аз ги ръся с мерудия. Пекат се в умерене фурна докато порозовеят. Стават невероятни, опитайте! Правила съм рецептата и със стари картофи, но с пресните е мммммммммммммммммм :grin:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Юли 2018, 10:37

На мен ми харесват леко сварени, след това се смачкват, по-скоро всеки картоф се притиска, подправят се със сол, пипер, розмарин, слага се малко мащерка в тавата и се пекат до готовност,за да станат хрупкави.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта