Дайте рецепти за пресни картофи!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот fawla » 05 Май 2017, 13:50

Може да съм от малкото, които не обичат пресни картофи, обаче винаги са ми изглеждали много апетитни. Харесват ми само пържени, но не са най-здравословния начин на приготвяне. Когато готвя нещо с тях винаги имат особен вкус и не ми харесват. :roll: Всячески се опитвам да ми се сторят по-вкусни, защото всички ги предпочитат, но не става, а имам няколко килограма у нас!
Затова дайте идея за пресни картофи, как да ги приготвя!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот skyfly » 05 Май 2017, 14:33

Мога да ти кажа аз как ги приготвям. Избирам по-дребни картофчета или ги нарязваш на кубчета, без да ги белиш, само измиваш добре. В една купичка смесвам 3с.л. кетчуп (правя си домашен) или доматен сос, 3 с.л. соев сос, малко мед, червен пипер, сол, копър и 2 с.л. олио. Разбквам добре и смесвам с картофките и тях разбръквам. Пекар се в тавичка, в която слагаш олио преди да сложиш картофите. След около час са готови, но през цялото време е добре да разбъркваш, за да може да се овкусяват, а не соса да остане по тавата.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот silver933 » 05 Май 2017, 14:51

Брей, тва много добре звучи, успяват ли да се сготвят картофите с тоя доматен сос?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот Михаил Вълков » 06 Май 2017, 09:32

Аз правя салата от печени с микровълни млади картофчета. По-едрите разрязвам наполовина за да не експлодират при печенето. След изваждане на стъклената тенджера, оставям я без капак за да засъхнат кожите. Така се белят по-лесно.
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Май 2017, 09:37

Михаил Вълков написа:Аз правя салата от печени с микровълни млади картофчета. По-едрите разрязвам наполовина за да не експлодират при печенето. След изваждане на стъклената тенджера, оставям я без капак за да засъхнат кожите. Така се белят по-лесно.

Печеш в микровълновата, така ли? :roll: А овкусяваш ли ги с нещо? Аз не бих обелила кожата, за мен тя е най-вкусното :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот kikimoraa » 06 Май 2017, 12:53

Сварявам ги, после им слагам подправки и кашкавал и ги пускам за няколко минути в много горещо олио и ги вадя, колкото да им стане по-хрупкава коричката от кашкавалчето.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Май 2017, 13:29

Аз също не ги харесвам, само пържени ги правя, в супа слагах скоро, направо ми идеше да яи зхвърля. тези картофи изобщо не обичат вода, затова нещо пържено и сухо.
Дребните поне също стават хубави изпеченис подправки - зехтин, скучан чесън, пипер, пармезен малко, розмарин, всичко го смесваш и объркваш картофките и печеш за около час. После си сипваш една студна бира! :drinkingcheers:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот Malina » 07 Май 2017, 13:29

Пробвала лис и да ги нарежеш на тънко и га и метнеш за кратко на скарата? Е, пробвай!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Май 2017, 10:44

Най-често с подправки ги правя и след това ги запичам. Никога не ги варя, защото не им подхожда поемането на още вода, затова и не са вкусни нито в манджи, нито в супи.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Дайте рецепти за пресни картофи!

Мнениеот Mon_ton » 16 Май 2017, 10:21

Вчера направих страхотни картофки. Взех дребни картофи, измих ги и ги сложих върху хартия за печене. Сложих им само сол и поръсих със зехтин. Пекох на средата на фурната на около200 градуса. Когато омекнаха усилих фурната, за да направят хрупкава коричка. След това смесих с пресен копър и пресен чесън, разбърках и това ни беше част от вечерята в комбинация с пилешки хапки. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта