Разхищение ли са баловете?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Paladin » 11 Май 2017, 11:44

По-голяма тъпотия от баловете няма. Накиприли се и се надиплили, все едно това е най-великото постижение на тая земя - да завършат училище, от което често са бягали, унижавали са съученици и учителите си, подигравали са се на другите, изкарвали са едва тройки, псували са майките си, заради това, че изискват от тях да учат и да постигат добри резултати. Накрая за награда на целия тоя цирк се дават 2-3 000 лева за да има всичко детето, щото е направило най-великото нещо в живота си, завършило е училище. Замислете се, има ли друг повод по тая земя, която да е награждаван с бал?! Завършването на училището ли е най-голямото ни постижение в живота?
Аз на моя бал не съм ходил и не съжалявам, да парадирам, че съм завършил училище е най-смешното нещо.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Jolene » 11 Май 2017, 11:49

Ти сам го казваш, че няма друго събитие, на което да се накиприм и да отидем на бал, така че защп да се отказваме от бала след завършването на училище? Аз съм доволна, че бях на моя бал, имам хубави спомени, за първи и последен път се почувствах като принцеса и център на вниманието, не виждам нищо лошо. А кой колко е дал е според възпитанието и парите, които имат. Моите родители не ме лишиха от нищо, получих всевъзможни хубави неща, красива рокля, която още пазя и всичко останало, от което имах нужда. Не се чувствам сякаш съм ги ограбила, те са преценили, че могат да си го позволят, направили са ми бал и това е.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот fawla » 11 Май 2017, 12:38

Вс е се намира някой, който да се оплаче какви били баловете в наши дни, ами какви да са, такива каквито ние си ги правим и родителите и учениците. От кое се оплаквате, всеки може да промени всичко, ако започне от себе си.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот skyfly » 11 Май 2017, 13:49

И като няма друго събитие, да бъде цирк и да се подаряват силикони на щерките ли е най-умното, което може да се направи за финал на училището? :lol:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Elica » 17 Май 2017, 09:27

За мен баловете са хубаво нещо, ако са направени със стил. Така може да се каже и за сватбите, че са разхищение, но все пак са нещо хубаво, което всички харесваме. С всяко нещо, когато се прекали, то става грозно и неприятно, така е и с баловете. Разхищение са само тогава, когато ние самите го позволим.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот skyfly » 01 Юни 2017, 15:44

Elica написа:За мен баловете са хубаво нещо, ако са направени със стил. Така може да се каже и за сватбите, че са разхищение, но все пак са нещо хубаво, което всички харесваме. С всяко нещо, когато се прекали, то става грозно и неприятно, така е и с баловете. Разхищение са само тогава, когато ние самите го позволим.

Колко често са направени със стил, а точно тези, които си мислят, че постъпват най-стилно обикновено изглеждат най-пошло и абсурдно.. Криворазбрана е цялата идея с баловете. Децата полуголи тръгнали, пищят и викат, държат се сякаш са покорили Кеймбридж.. толкова е смешно, че чак е жалко.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Fury » 19 Дек 2018, 16:42

Категорично - да. Всеки е имал бал. И аз съм била в еуфория, но харчовете на сегашните абитуриенти са направо кошмарни. То е като сватба направо. Кому е нужно? Явно сега е важно какво ще покажеш като финансово състояние, а после просто да се напиеш :roll:
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Ива Тодорова » 01 Фев 2019, 16:20

Тотално разхищение, при това. Дори за моя бал не се изхарчихме много, а от тогава минаха години и като гледам сега какво правят, съм изумена. То е като мини сватба. Все едно после няма да са им нужни пари за образование и прочие.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Pipilota » 01 Фев 2019, 17:23

Оня ден гледам едно видео, на едно момче - гей видно, пропсто всичко крещеше в него. Хвалеше се с костюм и обувки за общо 30000 лв.
Колкото и родителите ти да имат пари, трябва да са и разумни, но след като те самите са склонни да дадат толкова много пари за една вечер за децата си, няма как да очакваме тея младежи после да станат много духовно извисени, след като те видно са си изгнили, макар и с пари.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот ivan.stoqnov » 01 Фев 2019, 18:48

Сега си мисля че са. По наше време нямаше такива скъпи неща и да иска човек да си купи няма от къде. За момчетата 1 риза обувки и панталон и готово. Сега за момичетата може по-различно да са стояли нещата. Ама пък и всичко зависи от родителите, нали те дават парите. Ще дам аз на 1 вчерашен пикльо 30000 за дрехи, ама друг път. като иде да работи, да види от къде се изкарват парите и как, ако иска костюм с вградени диаманти да си купи. До тогава трябва да се научи да се простира, според чергата си. Сега, ако семейството има възможности и иска да се афишира с това , е вече друго нещо... Макар че пак не е оправдано чак пък толкова....
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта