Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот уморена » 17 Май 2017, 14:40

Всички сме гледали култовия детективски сериал Монк. Знаете какъв беше главния герой- много педантичен, с някакви странности и лудости, не обичаше да пипа хората, да вижда нещо, което не е поставено в ред. Това са крайности, но има много нормални хора между нас, които имат своите странности, от този род. Аз например, мия ръцете си през час, постоянно се притеснявам, дали не съм забравила някаква храна навън от хладилника, ако е изкарала поне час - два извън хладилника, винаги се притеснявам, дали е годна за ядене.
Имам си своите странности, които са много дразнещи за някои, но за мен е още по-странно, как може някой да не обръща внимание на такива неща и да пренебрегва реда. :mrgreen:
А вие, можете ли да се наречете МОНК и кое във вас е Монк? :)
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот La_bomba » 17 Май 2017, 16:03

До някъде мога и така да се нарека, по-скоро моите опасения са, дали няма да ме зарази нещо от някъде, ако се оставя да ми пилят ноктите с чужда пила да речем, ако използвам чужд грим, ако ям с вилицат ана някой друг. По-скоро при мен думата е гнуслива.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот kikimoraa » 17 Май 2017, 16:27

Изобщо не съм такава, не се и притеснявам от нищо, не ми пречи нещо да не е в ред, не ми пречи, ако нещо е объркано, ако нещо не е добре прибрано, ако яденето ми е прашясвало половин ден на масаа. Може би да си малко Монк не вреди, но аз изобщо не съм.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Май 2017, 17:42

аКО ИМА НЕЩО, което не съм, това е Монк. У нас винаги е разхвърлено, около мен винаги е хаос, така се чувствам добре и не ми пречи. Може би за някой е прекален непукизма ми, но и от това не ми пука. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот Кахена » 18 Май 2017, 11:12

По принцип около мен е пълен хаос, но ми се намират и някои мании като например да си мия ръцете постоянно, да не докосвам дръжките на вратите, да минавам ключовете си всеки ден с дезинфектант и т.н. :D но не мисля че представлява проблем :)
Кахена
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Май 2017, 11:00

Re: Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот Kaya » 18 Май 2017, 11:35

До някаква степен може да се каже, че съм монк. :) Побърквам се, когато видя, че нещо не е на мястото му, обаче чак в големи крайности не изпадам. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот svetlozara » 18 Май 2017, 15:06

Дааа, но не за всяко нещо! Не бих нареждала буквичките от макароните си, но си нареждах бурканчетата с подправки по височина, сега, когато си купих еднакви, ги подреждам по цвят.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот Lili_pili » 18 Май 2017, 16:00

На светлинни години съм от Монк и разбиранията му, дори, ако дойде у нас един Монк ще изпадне в ужас! :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот nefertiti » 19 Май 2017, 14:07

Не съм такъв човек и добре, че е така. Че иначе сигурно би било ужасно за самата мен.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Можете ли да се определите като човек "Монк"?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Май 2017, 15:46

nefertiti написа:Не съм такъв човек и добре, че е така. Че иначе сигурно би било ужасно за самата мен.

И аз си го мислих, сигурно е много напрягащо да си такъв, да не можеш да направиш нищо нормално,в се нещо да те изкарва от равновесие, да ти пречи, че едното ти кюфте в чинията е по-голямо от другото! лелеее....
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта