Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот Lollipop » 18 Май 2017, 10:32

Имам пералня, не много нова, пере добре и като цяли съм доволна, но забелязвам, че по белите дрехи има сиви петна, малки и по цялата дреха. Не си обяснявам как могат да се изцапат така дрехите, обаче е факт. :cussingblack: Чудя се дали не е от пералнята, тя да ги цапа и като е бяла дрехата и си личи, най-вероятно и другите се замърсяват, но като са цветни не го виждаме.
На вас случвало ли ви се е и как се справихте с този проблем?!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот Kaya » 18 Май 2017, 11:25

Най-вероятно е от пералнята. Може да я изчистиш, като използваш сода и оцет, изчистваш хубаво шкафчето за праха, изсипваш сода и оцет в пералнята и в шкафа и переш на най-високи градуси без дрехи. Може да използваш и някои препарат за почистване на пералня, има много хубави на ДМ.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот Gold » 18 Май 2017, 12:03

Сигурно е от пералнята да.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот Rali_hr » 18 Май 2017, 12:29

Ако никога не си я чистила пералнята може да си сигурна, че е от нея. Може да направиш опит при следващото пране да сложиш сода за хляб в отделението за прах, когато переш бели дрехи, за да станат изкрящо бели.
За почистването използвай какъвто препарат намериш за почистване на перални и следвай упътването. Но задължително почисти добре гумираното уплътнение, ако знаеш как да си свалиш филтъра почисти и него. (аз моя и идея нямам къде е). :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот svetlozara » 18 Май 2017, 15:20

От пералнята е със сигурност, трябва да я изчистиш. Измий уплътнението и трябва да го бършеш редовно , така ще се изчисти. Пробвай сега с него.
И нещо което съм забелязала, че когато пера с обикновен сух прах , дрехите с апо-чисти и се задържа по-дълго време чиста пералнята, сложа ли течните препарати мисля че не се отмиват добре и затлачват и трябва по-често да мия с препарати започистване. Аз вземам също от DM.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Май 2017, 18:27

и аз имам тоя проблем, дрехите са на ситни сиви точки.. никог анае съм чистила пералнята... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот gabinka_80 » 19 Май 2017, 11:14

Пералнята, като всяко нещо трябва да се почиства. Мислим си,че там тъй като слагаме мръсни дрехи и ги вадим чисти, те автоматично се самопочистват, но не е така. Често проблем е образуването на мухъл, заради задържането на влага и всъщност това прави основния проблем. Използването на добавки като калгон, омекотители замърсяват още повече тръбите на пералнята. Избърши добре уплътненията, след което изпозлвай описаните горе методи. Аз използвам сода и оцет, сипвам в самата пералня и в контейнера за праха слагам сода и съвсем малко оцет там.Переш на 90 градуса нанай-дългата програма. Възможно е, ако пералнята ти е по-умна, да съкрати времето за пране на половина.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот svetlozara » 29 Юни 2017, 11:36

rabotnata pchela написа:и аз имам тоя проблем, дрехите са на ситни сиви точки.. никог анае съм чистила пералнята... :roll:

Почисти си пералнята, а при белите дрехи може да сложиш малко сода за хляб за да станат по-изкрящо бели, а и това ще помогнед а се почисти пералнята.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот kikimoraa » 29 Юни 2017, 14:49

То кога трябва да се чисти пералнята,има ли някакви методи, които се изполват за профилактика?
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Възможно ли е пералнята ми да цапа дрехите?

Мнениеот Malina » 31 Юли 2017, 13:41

Напълно е възможно. Трябва да се чисти пералнята редовно. Трябва да се бърше. Иначе съм забелязала, че когато използвам течни препарати после замазва повече, затова редувам сух и течен.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта