Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Май 2017, 15:49

Искам да си взема качествен тиган, както обикновен тиган, така и грил тиган. Искам да знам, че след като съм го взела, ще реша проблемите си със залепването по тигана. Обикновено имам проблеми с яйцата, винаги ми залепват, палачинките също.
Какъв тиган е най-добре да си взема? Въпреки материала, например керамични, има и по 20 лева има и по 60-70 лева. Как да избера кой е хубав тиган, искам да взема един и да си реша проблемите, не обичам да си купувам постоянно такива неща, затова много се надявам да ми помогнете. Знам, че чугунените били уж най-хубави, само че се поддържали трудно? Какво бихте ме посъветвали, какъв тиган да си взема - обикновен и грил тиган?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот vanessa_ » 19 Май 2017, 16:22

МОжеш ли да си позволиш, вземи си чугунен, мисля, че всички майстор готвачи използват такъв, въпреки че е неугледен на външен вид, чугунените тигани са наистина вечни, не залепват, може да ги използваш за всичко. не съм много веща по въпроса и казвам това, което съм чувала от тук и от там, но ако има някой по-запознат нека да каже.
Баба ми има чугунен тиган, нещо обаче, което мие направило впечатление там е, че неговата черна повъхрност вече е изтъркана и тигана отвътре е бял.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот S_Milenska » 20 Май 2017, 09:23

Ако дадеш повече пари ще си намериш качествен и от трита материала, които си посочила. Чувала съм, че чугунените са много хубави, но разгледах някакви цени, около 30 лева, не е ли нереалистично евтино, може би не са качествени?! :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Май 2017, 19:37

Оо, търси си чугунен, с времето все по-добър става и все по-хубаво се готви на него. Имам такъв подарък от майка ми, вече 25 години готвя в него, и катми правя и всичко. Най-хубавото е, че не се притесняваш постоянно за покритието му.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот Gold » 22 Май 2017, 12:39

Аз си взех два керамични тигана на промоция от Метро за 26 лв, много съм доволна. :mrgreen:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот silver933 » 22 Май 2017, 12:53

Gold, засега си доволна. И ние взехме един, 50 лева беше, много го пазим, но уви, залепва и това е, не много, но достатъчно да поскапе някои неща, уж го изчакваме да се загрее, ама не става.. :roll: Все пак дано ти да си уцелила късмет и да нямаш проблеми.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот anetageorgieva » 29 Юни 2017, 15:25

Аз ти препоръчвам керамичен. Моите си ги взимам оттук и съм много доволна. Също и ножове съм си взимала и не само ми вършат работа, а и изглеждат много добре.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот S_Milenska » 30 Юни 2017, 10:46

На такива сайтове за ВСИЧКО нямам доверие. По-добре да се търсят по-специализирани места от където да се купи.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот anetageorgieva » 03 Юли 2017, 13:42

Аз обичам всичко да ми е на едно място и да не ходя като луда наляво и надясно. Така или иначе няма разлика в стоките.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот Ваня Стойчева » 03 Юли 2017, 13:45

За тиган точно предпочитамд а го видя на живо преди да реша. Иначе други домакински неща мога и да ги взема онлайн. Но в тиганите се влагат повече париие добеда се огледа дебелината,материала и да се проучи информацията.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта