Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Май 2017, 16:26

Най-накрая ремонта у нас е факт и съвсем скоро ще бъде в разгара си. Но започнах да се лутам какви електроуреди да избера, искам да са ми удобни и функционални, да вършат работа наистина. Парите разбира се са важни, не искам да надвишавам някаква прилична сума и бих искала и двете общо да са около 800 лева.
Можете ли да ми препоръчате уреди, които вие ползвате и сте доволни и други практични съвети, свързани с използването на керамичен плот и фурна за вграждане? Всичко, което можете да ми споделите ще ми бъде от огромна полза! :heartbeating:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот Pipilota » 23 Май 2017, 17:53

Пчела, мога да ти препоръчам от моя опит. Търси фурна и котлони компелкт, да се управляват и включват от фурната, а не от плота. На плота хвърчи ядене, ще се омазнят, развалят или ще има да забърсваш през няколко минути, за да си включиш котлона.
Гледай да е по-голяма фурната, но не прекалявай около 55-60 литра е предостатъчна.
И избирай хубави марки! Не вземай евтини, за да не купуваш отново след година - две. Цената, която си с определила е супер за среден клас.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот Lollipop » 24 Май 2017, 08:23

Аз пък имам котлони, които се включват отгоре и са електронни, не са ми създавали проблеми досега, а ги имам вече от 2 години. :roll: По-скоро бих се притеснила, ако са с врътки, защото тогава наистина могат да се напълнят с гадости, докато това само се забърсва.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Май 2017, 09:13

А аз да питам в тази тема, за вграждане ли е по-добре или обикновена печка с котлони? На мен второто ми се вижда по-практично, струват по-малко пари т.е. за цената на вгражданите може да се купи космическа печка :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот Alex_mor » 25 Май 2017, 09:56

Които и да избереш няма да сбъркаш, всичко е до избор на марка и най-вече до късмет. Аз у нас съм с Индезит, фурната ми е 48 литра, достатъчно голяма за 2 тави, готвя си всичко в нея без проблеми.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот bob_care » 25 Май 2017, 12:08

По-добре печка, фурната и котлоните излишно се оскъпяват и отгоре на всичкото са с много по-малко функции и възможности от една печка за 800 лева.
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Май 2017, 17:56

Ще има доста да потърся! Надявам се да успея да открия хубави уреди и да са изгодни. Искам да са отделни, а не цяла готварска печка.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот asdddwww » 05 Юли 2017, 10:55

Ако можеш дас и намериш комплект добре. Аз пък мога да ти препоръчам нещо друго, не робувай на марки гледай да са ти удобни нещата. Няма значение, ако фурната ти е индезит, хладилника беко, а котлоните канди! :) избирай внимателно и гледай да ти харесва и цена и размери. Аз ти предпоръчвам електролукс и индезит, а за хладлникците уърпул. :)
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот gabinka_80 » 05 Юли 2017, 11:24

Аз мога да ти дам съвет, ако не ти трябват 4 котлона да си вземеш 2, така хем ще имаш по-малко за бърсане, хем няма да имаш неизползваемо място. Аз имам 4 котлона, никга не съм пускала повече от 2 наведнъж. Мисля, че само веднъж ползвах 3 котлон и то беше за някакъв празник. Общо взето не си струва, а се налага да го бърша постоянно, за да бъде в добро състояние и запазен плота. Препоръчвам ти 2-ка :)
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Порепоръчайте ми фурна и котлони за вграждане!

Мнениеот Guppy » 06 Юли 2017, 09:27

Следи редовно промоциите, миналата година си взехме фурна и котлони на промоция за 650 лева на Zanussi. Много съум доволна и от двете, никакви проблеми. Моите котлони са 4, но никога не съм ги ползвала всички.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта