Как и с какво да заменя бялата захар?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот kikimoraa » 25 Май 2017, 13:48

Много искам да спра да използвам бяла захар. Гледах другите заместители, има много видове - кафява, тръстикова, мускадово и не знам още колко вида. Проблемът е, че когато използвам някоя рецепта и тя има 2 чаши захар, как мога да заменя това количество с мускадово да речем? Най-малкото, къде ще му излезе сметката... а и може един пакет захар да не ми стигне. :roll:
Как се заменя бялата захар, изобщо възможно ли е, или решението е да се спре консумирането на всякакви сладки печива, в която се използва захар?
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Paladin » 25 Май 2017, 15:06

След като искаш да я замениш се предполага, че искаш да намалиш и количеството захар, което приемаш. Почваш и я подменяш с малко мед или със сушени плодове. Ще избираш рецепти, в които да не е забележима много разликата, няма да правиш кекс със сушени смокини за сладост, ще избереш някой суров сладкиш примерно.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот skyfly » 25 Май 2017, 15:28

Това не става от раз, трябва да промениш коренно начина си на мислене и на готвене. Не може да добавиш 2 чаши захар, която ти е половин килограм в един сладкиш,каквато и да е захарта пак е много. Иначе можеш да използваш и стевия, може да използваш и фруктова и други подсладители.
Аз овкусявам само с мед и малко мускадово, използвам 2 с.л. от захарта и по 1 с.л. от меда когато приготвям какъвто и да е сладкиш. Правя малки дози, така че това е достатъчно за всички у дома. Пробвай и търси рецепти, които са пригодени към различни захари и по-малки количества. Не знам и не съм пробвала, дали може да се замени успешно в рецепта за крем карамел или традиционен кекс.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Notification » 25 Май 2017, 16:07

Не разбирам, какво толкова всички се притеснявате от бялата захар, какво толкова й има? Захар като захар, по-добре е от различните овкусители, които даже не е ясно как се добиват.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот nefertiti » 25 Май 2017, 16:39

Всичко става с желание.. може да я замениш - сигурна съм. Но ако примерно консумираш малки количества захар на ден, не е нужно да я спираш изцяло.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Май 2017, 17:12

И аз съм се чудила, например в мъфини, където количеството по рецепта е 1 чаша да речем. Преглътвам го и слагам обикновена. Не мога да слагам мед, на мен не ми харесва, и се променя цялата консистенция, става сбито и лепкаво. :roll: Ако някой има предстсава, как става номера, да сподели. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Локумът » 26 Май 2017, 09:41

Няма заменяне, вместо захар слагаш малко мед да речем и това е, или някаква друга захар. Ние ползваме у нас тръстикова, кокосова, но най-вече мед.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Lili_pili » 26 Май 2017, 11:53

Не мога да я изключа от менюто си. Всички сладкиши се правят с много бяла захар, а тя трудно може да бъде заменена. :roll: Пък и аз не вярвам, че е толкова вредна, колкото се опитват да я изкарат.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Lili_gagarin » 26 Май 2017, 12:25

Има доста изписано по темета защо да е вредна бялата захар, и количествата, които се приемат. Във всяко нещо, което ядеш има много захар. Не е нормално постоянно да приемаш преработени до такава степен продукти. И захарта освен че повишава килограмите, повишава и кръвната захар и т.н. все ефекти, които никой не иска в тялото си.
Аз захар бяла у нас нямам, не ползвам, не ядем, не я слагам никъде.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот novaii » 26 Май 2017, 14:51

Предлагам Ви чудесна алтернатива! Самата аз научих тази рецепта преди месец и вече я правя постоянно, защото обичам сладкиши и по-точно -шоколад /много шоколад/.
1 кутия фурми
Махате костилките -и в кухненския робот.Може да добавите мъничко вода, за да стане кремообразно.
2-3 лъжички /или на вкус/ какао
овесени трици 1 -1.5 чаша
Омесвате като тесто ,правите топчета и овалвате в кокосови стърготини.
Аз ги правя на око и ми заместват напълно шоколада и вафлите.
novaii
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Май 2017, 14:28

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта