Притеснявате ли се от влизането в еврозоната?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Притеснявате ли се от влизането в еврозоната?

Мнениеот Notification » 25 Май 2017, 15:39

Отново се заговори за приемането на България в Еврозоната и отново се повдигна въпрос с инфлацията и спомените, които имаме от преди близо 20 години, когато за една нощ всички останахме без пари. Вие имате ли притеснения, че ще последва инфлация, ако и когато влезем в Еврозоната?
Какво ви е мнението, да се присъединим към еврото или по-добре - не?
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Притеснявате ли се от влизането в еврозоната?

Мнениеот skyfly » 25 Май 2017, 16:27

Не мисля, че сме готови за да станем част от еврозоната. Тогава как и до колко ще се променят цените - вярвайте ми малко, но заплатите ни набързо ще се преравнят 1:2 и от 600 лева със сирене от 6 лева, ще имаме заплати 300 евро и сирене от 6 евро.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Притеснявате ли се от влизането в еврозоната?

Мнениеот Локумът » 26 Май 2017, 09:31

Не ми е любимата идея, но рано или късно ще се случи, колкото по-късно в нашия случай, толкова по-добре. Изобщо не сме готови за промени сега и на валутите, А и хората, за да ни включат, искат да се подобрят доходите, а в България заплатите са минимално мизерни в сравнение с другите страни в еврозоната.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Притеснявате ли се от влизането в еврозоната?

Мнениеот Lili_pili » 26 Май 2017, 11:45

Няма да се случи скоро, това поне може дани успокоява. Но че ще има зверска инфлация и аз съм сигурна, че ще се случи.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Притеснявате ли се от влизането в еврозоната?

Мнениеот Kaya » 26 Май 2017, 13:55

Всеки, ккоито има спомени за годините преди 20-тина години може да си спомни в какво положение бяхме и как ходихме без пари на училище, защото родителите ни нямаха. Това ще се случи на 10000% когато влезем в еврозоната, ще има голяма злоупотреба с цените, някои ще станат по-богати, други ще платим тяхното забогатяване.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Притеснявате ли се от влизането в еврозоната?

Мнениеот Jully » 30 Май 2017, 14:45

Разбира се, че се притеснявам, инфлацията ни е вкърпа вързана, тук винаги ни режат жестоко, при нас няма мисъл за обикновения човек, ще видите как набързо ще се увеличат цените неусетно, ще се почне със сиренето и хляба, ще преминем на месото и след два месеца килограм сирене от средното качество ще е 7 евро, а заплатите ще се преравнят, спрямо курса.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Притеснявате ли се от влизането в еврозоната?

Мнениеот vanessa_ » 30 Май 2017, 16:22

Такива промени никога не са ми се нравили. И аз очаквам, че след тях ще последват редица проблеми и недоразумения.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Притеснявате ли се от влизането в еврозоната?

Мнениеот sparky » 31 Май 2017, 00:50

Jully написа:Разбира се, че се притеснявам, инфлацията ни е вкърпа вързана, тук винаги ни режат жестоко, при нас няма мисъл за обикновения човек, ще видите как набързо ще се увеличат цените неусетно, ще се почне със сиренето и хляба, ще преминем на месото и след два месеца килограм сирене от средното качество ще е 7 евро, а заплатите ще се преравнят, спрямо курса.


Прочетох тук различни мнения от това , че не сме готови за преминаване към еврото до инфлация и поскъпване на цените . Напротив България е много по-добре подготвена от част от страните като Гърция , Италия и някои други които вече са приели еврото . Има валутен борд където лева е вързан за еврото . Курса е фиксиран за разлика от горе споменатите държави където имаше плаващ курс на местната им валута. Валутният борд, който държи лева стабилен в момента, ще бъде заместен директно от механизмите на еврозоната. Балтийските държави преминаха през подобен процес където гражданите не усетиха реална разлика . Негатив е, че цените в България леко ще се увеличат. Поскъпването на стоките и услугите ще трае два-три месеца преди официалното преминаване към еврото, което най-вече ще бъде спекулативно от страна на търговците. Вероятно ще има леко закръгляване на цените – ако нещо струва 56 ст., например, ще стане 30 евроцента. Манипулативно е , че цените биха скочили главоломно, ако се присъединим към еврото.
sparky
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Фев 2017, 20:40


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта