Обичате ли се все още?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Обичате ли се все още?

Мнениеот Kaya » 26 Май 2017, 12:47

Днес си говорих с една приятелка, че сме от толкова време с мъжете си, че вече не знаем дали се обичаме - взаимно. За себе си можем да кажем дали и какви чувства изпитваме, но не сме сигурни вече в чувствата на половинките си. Когато имаш 10 години зад гърба си с даден човек, се намества рутината, заема мястото на пеперудите и вечер, вместо "как мина деня ти" има "какво ще ядем". Нормално ли е това, това ли е бъдещето на двойката, да се превърне в нещо, което мисли само за ядене? Май за друго, за което се мисли заедно, трудно се сетихме. :roll: Какво е вашето мнение? Вие обичате ли още половинката си и мислите ли, че и той/ тя ви обича? :?:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Обичате ли се все още?

Мнениеот Lisica » 26 Май 2017, 13:57

Звучи много тъжно бъдещето на един брак, защо да спират да се обичат хората, аз мисля, че просто стават по-практични. :roll: Спират да си говорят за романтика и започват да градят и да мислят за бъдещето и за проектите им, било то деца, ремонти или каквото и да е било друго такова, дори и яденето в това число. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Обичате ли се все още?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2017, 15:55

Знам ли и аз какво да кажа... Мисля, че да. Все още правим жестове един към друг.. :roll: Все още се глезим, целуваме се, прегръщаме се, закачаме се и какво ли още не. :roll: Не бих могла да се оплача по никакъв начин, не знам просто... :roll: Дали се обичаме, вярвам, че ме обича и той, както и аз него.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Обичате ли се все още?

Мнениеот nefertiti » 26 Май 2017, 16:05

Чудя се как нашите баби и дядовци запазват любовта си след толкова години. Като ги гледам са все още така влюбени и привързани един към друг. Сред нас по-младите далеч не е така. Всичко отшумява много бързо..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Обичате ли се все още?

Мнениеот Pipilota » 27 Май 2017, 09:05

nefertiti написа:Чудя се как нашите баби и дядовци запазват любовта си след толкова години. Като ги гледам са все още така влюбени и привързани един към друг. Сред нас по-младите далеч не е така. Всичко отшумява много бързо..

Зависи какво се разбира под любов и какво под обичане. Аз обичам мъжа си, обичам смеейството ни, обичам обаче и сладолед. :mrgreen: Не знам дали съм влюбена в него, като в началото, когато ми пърхаше корема, когато го видя, очаквах с нетърпение всяка секунда прекарана с него. Сега предпочитам, когато имаме свободно време да го прекарваме сред приятели, а не сами. Обичаме се, но не знам дали сме влюбени, и съм съгласна, че вече няма пеперуди, а има пържоли. :mrgreen:
А баби и дядовци, съм сигурна, че ако можеха така свободно да се развеждат много от тях също щяха да сложат край на браковете си.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Обичате ли се все още?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Май 2017, 16:50

Според мен с годините любовта се променя, докато в началото сте само двамата и целия ви свят е другия се появяват децата, появяват се сметките, проблемите, отговорностите, любовта от първична и страстна се превръща в доверие, във вяра в другия. Изобщо, нещата се развиват, но ако има обич тя се вижда и се знае, че е там, наистина.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Обичате ли се все още?

Мнениеот Anka » 27 Май 2017, 17:57

Гледам моите родители, които са заедно вече 25 години и наистина изглеждат, че много се обичат, подкрепят се , правят си мили жестове. Както сте казали нагоре любовта им се епроменила, докато преди им беше романтичен жеста да отидат на ресторант, сега им е романтичен жест да получат въдица, или тиган (майка ми обожава да готви). :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Обичате ли се все още?

Мнениеот vanusha » 28 Май 2017, 20:08

С времето нещата се променят и който не го осъзнава най-вероятнолъже себе си.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Обичате ли се все още?

Мнениеот kauda » 28 Май 2017, 20:20

Естествено, че любовта се променя. С времето става по-различна, и все още хората се обичат, вярват си, имат си голямо доверие. Нещата се променят, но аз вярвам,ч е с годините любовта става по-различна, по-малко страстна и по-малко импулсивна, но все пак по-истинска :) Освен, ако не решим да мислим за развод и омразата не заеме място на любовта.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Обичате ли се все още?

Мнениеот Malina » 28 Май 2017, 21:03

Аз съм с моя приятел от 10 години и все още се обичаме силно, подкрепяме се и се разбираме. Решихме да имаме дете след толкова много години заедно, защото бяхем сигурни в любовта си. Много двойки покрай нас се разделят след доста години заедно. Не знам как се получава, вместо любовта и разбирането да се затвърждават, то сякаш става точно обратното.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron