Какви разновидности на кафе знаете?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какви разновидности на кафе знаете?

Мнениеот fawla » 26 Май 2017, 15:01

Вчера пих смути с кафе и страшно много ми хареса. Чудих се как да кръстя темата, за да може да се разбере, но реших, че е по-добре да го обясня. :mrgreen: Въпросът е как използвате кафето в различните напитки и как го комбинирате с различни неща? Разбира се, тук са добре дошли тънкости по приготвянето на еспресо или на нескафе, но ако имате и други рецепти и начини, в които използвате кафето в нетрадиционни напитки, моля да ги споделите!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какви разновидности на кафе знаете?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2017, 15:48

Много готино звучи това, което описваш. Не съм пробвала аз, но видях снимка на едно кафе в авокадо във фейсбук! очите сами още там... :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви разновидности на кафе знаете?

Мнениеот madamefresh » 26 Май 2017, 18:31

Обичам да пия кафето си с овесено мляко. Така съчетавам закуска и ободряваща напитка в едно.
Друг път ми е вкусно с топка сладолед.
madamefresh
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Май 2017, 18:25

Re: Какви разновидности на кафе знаете?

Мнениеот Pipilota » 27 Май 2017, 09:00

как го правиш това с овесените ядки, ще дадеш ли точна рецепта? :?:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви разновидности на кафе знаете?

Мнениеот madamefresh » 27 Май 2017, 17:50

Овесеното мляко се прави със семена белен овес.
Има много рецепти в НЕТ-а, но в основни линии се накисва малка купичка овесени семена във вода от вечерта, а на сутринта се изплаква добре, мята се в блендера, налива се първо малко вода, да покрие, блендира се, става на каша, която след това се доразрежда до желаната гъстота.
Това може да се прави с всякакви семена: слънчогледови, конопени, бадеми, лешници... Някъде трябва да имам снимка на отделните видове семена и колко време е редно да киснат, но аз залагам от вечерта за сутринта и не мисля много върху това колко часа са минали.
madamefresh
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Май 2017, 18:25

Re: Какви разновидности на кафе знаете?

Мнениеот Anka » 27 Май 2017, 18:03

А кога добавяш кафето? :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви разновидности на кафе знаете?

Мнениеот madamefresh » 28 Май 2017, 11:31

Кафето го изпипвам в чашата с овесеното мляко. Може да се добави каф.захар, сироп от фурми или някакъв друг естествен подсладител.
Вкусно е!
madamefresh
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Май 2017, 18:25


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта