Къде изхвърляте старите лекарства?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот Golfie » 09 Ное 2011, 23:54

Имате ли навик да изхвърляте на безопасни места старите лекарства, в добра опаковка, така, че да не могат да бъдат намерени от някой бездомник, който да ги изпие и да има проблеми след това...Много сериозен проблем!
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот valiart » 10 Ное 2011, 00:29

Олеее, това е много сериозен проблем! Наистина, къде е добре да изхвърляме лекарствата?! У нас освен аспирин и аналгин друго няма и не ми се е налагало да правя нещо такова. Но като се замисля за някои психотропни и т.н....хммм...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот Margo » 10 Ное 2011, 10:11

Интересна тема, никога не съм се замисляла. Но обикновено не купуваме много лекарства у дома и така не се задържат дълго време. Сега ме провокирахте са помисля сериозно по въпроса :)
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот Golfie » 11 Ное 2011, 11:50

Margo написа:Интересна тема, никога не съм се замисляла. Но обикновено не купуваме много лекарства у дома и така не се задържат дълго време. Сега ме провокирахте са помисля сериозно по въпроса :)

Нали разбираш, че ако се лекуваш с нещо и то свърши в кофата, където постоянно ровят хора...има голям шанс някой да го доизпие...и да стане лошо.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 14:45

АЗ ги изхвърлям заедно с всичко останало, което не смятам че е правилно. Обикновено в боклука ми се намира някой друг наакан памперс, който смятам, че ще държи всички бездомници на прилично разстояние. Но знам, че може да ги предадеш в аптеката и там да ги унищожат адекватно.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 20:42

Принципа е следния: връщаш в аптеката. Аптеката го връща на търговеца на едро с лекарства. Търговецът на едро заявява унищожаване на всеки 6 месеца в ИАЛ (Изпълнителна агенция по лекарствата) и накрая гори в инсинератор. Ако обаче вътре има наркотични (диазепам, напр.), то тогава се информира и Наркотична служба към МЗ, съответното РУ на МВР и РИОКОЗ.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот tweety » 21 Ное 2011, 13:12

valiart написа:Принципа е следния: връщаш в аптеката. Аптеката го връща на търговеца на едро с лекарства. Търговецът на едро заявява унищожаване на всеки 6 месеца в ИАЛ (Изпълнителна агенция по лекарствата) и накрая гори в инсинератор. Ако обаче вътре има наркотични (диазепам, напр.), то тогава се информира и Наркотична служба към МЗ, съответното РУ на МВР и РИОКОЗ.

Дали някой ще се занимава с теб в аптеката? А и как ще обяснят при една евентуална проверка аптекарите наличието на тези лекарства?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот valiart » 21 Ное 2011, 21:23

tweety написа:
valiart написа:Принципа е следния: връщаш в аптеката. Аптеката го връща на търговеца на едро с лекарства. Търговецът на едро заявява унищожаване на всеки 6 месеца в ИАЛ (Изпълнителна агенция по лекарствата) и накрая гори в инсинератор. Ако обаче вътре има наркотични (диазепам, напр.), то тогава се информира и Наркотична служба към МЗ, съответното РУ на МВР и РИОКОЗ.

Дали някой ще се занимава с теб в аптеката? А и как ще обяснят при една евентуална проверка аптекарите наличието на тези лекарства?


Имам едни пробиоици, които нямам желание да пия. Ще си направя експеримента с аптеката, да ги върна и ще пиша какво е станало. Занимавали ли са се с мен или не :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот Margo » 22 Ное 2011, 10:12

valiart написа:
tweety написа:
valiart написа:Принципа е следния: връщаш в аптеката. Аптеката го връща на търговеца на едро с лекарства. Търговецът на едро заявява унищожаване на всеки 6 месеца в ИАЛ (Изпълнителна агенция по лекарствата) и накрая гори в инсинератор. Ако обаче вътре има наркотични (диазепам, напр.), то тогава се информира и Наркотична служба към МЗ, съответното РУ на МВР и РИОКОЗ.

Дали някой ще се занимава с теб в аптеката? А и как ще обяснят при една евентуална проверка аптекарите наличието на тези лекарства?


Имам едни пробиоици, които нямам желание да пия. Ще си направя експеримента с аптеката, да ги върна и ще пиша какво е станало. Занимавали ли са се с мен или не :lol:

:lol: :lol: :lol: Добра идея! Давай да видим какво ще стане, пък ако стане всички ще си занесем старите лекарства в аптеките и ще бъдат унищожени по правилния начин.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Къде изхвърляте старите лекарства?

Мнениеот valiart » 22 Ное 2011, 21:44

:lol: :lol: :lol: Добра идея! Давай да видим какво ще стане, пък ако стане всички ще си занесем старите лекарства в аптеките и ще бъдат унищожени по правилния начин.[/quote]

ами да, трябва да се провери ;) и така да се правят изказвания :D
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта