Мастурбацията...тайна или ...тайна

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот Golfie » 10 Ное 2011, 00:19

Всяка от нас го е правила някога, дори и в невинните /как звучи/ тийн години...Толкова ли е страшно да си го признаем?
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот valiart » 10 Ное 2011, 01:14

Не е страшно. Нормално е, всичко друго са комплекси.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот Golfie » 10 Ное 2011, 15:18

valiart написа:Не е страшно. Нормално е, всичко друго са комплекси.

Права си. Като се замисля, много робуваме на хорското мнение.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот qproin » 10 Ное 2011, 17:18

Аз пък мисля, че бг жени вече доста израстнаха в това отношение и не се срамуват да си признават каквото и да е. А да не говорим в лесбийските сайтове какви фермани се изписаха по този въпрос- то да видиш пози и техники :lol:
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот Memento » 05 Фев 2012, 19:42

На мен ми е любопитно като мъж знам, че мъжете говорят помежду си открито за тези неща естествено в приятелски кръгове а и понякога има шеги по темата и в по-широк кръг от хора. Как стои тази тема при жените, говорят ли си те за това, едва ли толкова открито като мъжете но все пак????
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот Forman » 06 Фев 2012, 12:19

Колкото и да отричат жените така както ние мъжете си мастурбираме редовно така и жените си мастурбират, но не си признават. Според мен няма нищо лошо в това една жена да мастурбира.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот Memento » 06 Фев 2012, 12:28

Forman написа:Колкото и да отричат жените така както ние мъжете си мастурбираме редовно така и жените си мастурбират, но не си признават. Според мен няма нищо лошо в това една жена да мастурбира.


Май проблема е, че са малко по-срамежливи в това отношение и им е трудно да си признаят дори и тук във форума :D
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот Margo » 22 Мар 2012, 11:08

Според мен мастурбацията не бива да бъде никаква тайна и не бива да бъде табу, а трябва да се говори открито за нея. Научно доказано е,че 94% от мъжете и 89% от жените се самозадоволяват. И тъй като някои смятат самозадоволяването за голям грях,нещо много срамно, забранено и неправилно искам да ви докажа, че всъщност има много положителни страни:
- мастурбацията помага при безсъние, чувство за тревожност, стрес и депресия. Освен, че се справя с редица здравословни проблеми, тя повишава и укрепва защитните сили на организма.
- самозадоволяването отключва сексуалните фантазии, освен това те кара да се отпуснеш и успокоиш и настроението ти драстично ще се повиши
- мастурбацията можем да я наречем най-чиста форма на безопасен секс, в което няма нищо неестествено или нехарактерно.
- мастурбацията може да подобри сексуалния живот между партньорите- тъй като човек е наясно със сексуалните си фантазии,тъй като сам е опознал себе си и може сам да накара партньора си да осъществи част от тях.
Така, че искам да ви уверя, че ако някой се опитва да ви убеди, че никога не е мастурбирал и това е нещо много лошо, наказуемо, греховно и много страшно нещо, значи определено го практикува, но просто го е срам да говори за това.Все пак сме човешки същества и сме създадени да изпитваме наслада, а защо да не си я доставим сами?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот Forman » 26 Апр 2012, 14:36

Грешно е схващането,че мастурбира онзи, който е самотен или социално импотентен. В доказателство на това твърдение учените са доказали, че потентния мъж мастурбира много повече от този, който има сексуални проблеми.
Все по-странна е заблудата, която обяснява страха или срама от самозадоволяването и мита, че мастурбирането е вредно или още по-изумителното твърдение, че от мастурбирането се ослепява.
Мастурбирането позволява удоволствието от саморегулация, което партньорът не винаги може да даде, тъй като той не чувства с вашите сетива. Според мен мастурбирането трябва да бъде част от еротиката в една двойка, да бъде акт на любов към самият себе си.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Мастурбацията...тайна или ...тайна

Мнениеот Konstantin » 14 Май 2012, 14:42

Тайна, тайна колко да е тайна и защо да е тайна! Мастурбацията е като яденето, какво срамно има в нея?
Konstantin
 
Мнения: 52
Регистриран на: 10 Ное 2011, 17:07

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта