Сънотворни без рецепта

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Сънотворни без рецепта

Мнениеот Golfie » 10 Ное 2011, 14:02

Имам проблем, толкова мисли, а не знам какво да правя, не мога да заспя. Ще ми препоръчате ли добри сънотворни, които не са по рецепта, с минимален страничен ефект и вреда?
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Сънотворни без рецепта

Мнениеот bubulina » 12 Ное 2011, 14:26

Може да опиташ с СЕДАФАРМнатурален продукт, без странични ефекти
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Сънотворни без рецепта

Мнениеот Bella » 14 Ное 2011, 11:43

Аз лично препоръчвам чайове, по безвредни са и няма как да се пристрастиш към тях докато смятам, че таблетките колкото и да отричат, че нямат пристрастителен ефект крият риск от пристрастяване.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Сънотворни без рецепта

Мнениеот eli » 22 Ное 2011, 16:43

По-добре е да се избягва употребата на подобни медикаменти. Защото наистина може да се развие зависимост :(
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Сънотворни без рецепта

Мнениеот Silvi » 08 Юни 2012, 10:46

Днес докато се рових тук таме ми попадна интересна информация,която не мога да не споделя веднага във форума:
Често възрастните прибягват до сънотворни когато сънят не идва, но продължителното им използване вместо да помогне може трайно да увреди съня.
Бензодиазепините или едни от най-често изписваните сънотворни, не бива да се приемат всекидневно повече от три месеца, тъй като при по-продължителната употреба те разбиват съня вместо да го стимулират.
Това е отдавна известно на джипитата, но под натиска на пациентите си удължават срока на използване на бензодиазепините, но това не е толкова страшно пред самолечението, което си прилагат повечето пациенти.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Сънотворни без рецепта

Мнениеот mimeto » 08 Юни 2012, 13:57

Дори и да се купуват без рецепта е хубаво преди да се приемат сънотворни, да се консултирате със специалист, за да определи по каква схема да ги пиете :idea: Аз преди години имах силно изразен проблем със съня и пиех Зопиклон. Решихме да работим за бебче и съответно трябваше да ги спра, защото определено не са безопасни. Хубаво, ама кой да ти каже, че и това става по схема? Болеше ме главата, започна да ми се вие свят, ужас направо :? Отидох отново на лекар и така ми се накара :oops: Чуете ли сънотворни, лампата веднага трябва да светне в главата ви :idea: Не ги приемайте, ако не са крайно наложащи. Има и по-леки варианти, с които можете да се справите.
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта