Бой или разговор? Терапия за родители :)

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Яну 2015, 17:14

Понякога си позволявам да ударя по някой шамар, когато ме изнервят много моите красавци, но вече са твърде големи да го правя. :lol:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Elica » 12 Яну 2015, 17:15

Ваня Стойчева написа:Понякога си позволявам да ударя по някой шамар, когато ме изнервят много моите красавци, но вече са твърде големи да го правя. :lol:

Хич не е добре това, аз се надявам, че един ден няма да се налага да си шамаря децата а ещ се разбирам с тях нормално. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Lollipop » 24 Яну 2015, 11:00

Мисля, че и двете понякога помагат. хахаха :)
Аз да си призная обаче, по едно време синът ми не искаше да спи, беше решен, че ще ми пили нервите до край, след като получеше шамар по дупето веднага си лягаше и заспиваше, тая практика продължи 3 дена, аз ад си призная, реших да го пробвам, каква му е идеята. :lol: Накрая стигнах до извода, че той просто ми използва търпението до край и като види, че вече нямам нерви решава да заспиа, а явно не го шамарих никак силно, защото никога не реагираше на болка някаква.
Не ми се беше случвало след това поне 3 години да изяде шамар, докато онзи ден, му повторих поне 10 пъти да на не подскача, а той естествено си вика сигурно, че тая пак иска да му е гадно и му ударих едно леко шамарче и той ме гледаше като изпаднал от някъде и сега ми обяснява " ти само ми се караш и ме биеш" ... малко си вкарах автогол, някой ако чуе ще реши, че го смилам от бой. Затова никога не бийте децата си, защото не се знае какво ще решат те, а на мен ми остава сега да обяснявам, че съм направила поредната грешка. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Kaya » 24 Яну 2015, 11:16

Не е хубаво да се бият децата, разбира се, на всеки се случва да си изтърве ръката, което никак не го оправдавам, но който каже, че не го е направил, сигурно ще излъже. Важното е да не е системно, да осъзнаваме грешката си и да се старем да го избягваме. Най-лесно е да набиеш по-слабия.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот pravilno » 20 Яну 2016, 13:25

Разбира се, че всеки се е изнервял до такава степен, че да плесне по дупето. Лишаването от нещо любимо, поне при нас, има краткотраен ефект. Децата знаят правилата, които си им наложил, но все гледат да минат метър. Това си е от време оно и така ще си е.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Яну 2016, 15:05

pravilno написа:Разбира се, че всеки се е изнервял до такава степен, че да плесне по дупето. Лишаването от нещо любимо, поне при нас, има краткотраен ефект. Децата знаят правилата, които си им наложил, но все гледат да минат метър. Това си е от време оно и така ще си е.

И какъв е начин да се справиш с това? С още плясване по дупето ли? Моят син не е ставал жертва на плясване, а съм достатъчно гръмогласна. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Nightmare » 20 Яну 2016, 16:16

До даден момент трябва да показваш кой е лидер и да водиш детето демонстративно, докато се осъзнае, много добре трябва да го усетиш и да не прекалиш нито с разговорите, нито с боя!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот balsam » 21 Яну 2016, 11:27

rabotnata pchela написа:
pravilno написа:Разбира се, че всеки се е изнервял до такава степен, че да плесне по дупето. Лишаването от нещо любимо, поне при нас, има краткотраен ефект. Децата знаят правилата, които си им наложил, но все гледат да минат метър. Това си е от време оно и така ще си е.

И какъв е начин да се справиш с това? С още плясване по дупето ли? Моят син не е ставал жертва на плясване, а съм достатъчно гръмогласна. :mrgreen:


Не знам дали и гръмогласието ще има дълготраен ефект. В един момент започват да не те отразяват.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот kauda » 22 Яну 2016, 17:40

Мен ако питате няма начини ! Тея деца ако ги биеш, почват да бият, ако им викаш и те викат, ако им говориш бавно и спокойно и т.н. те не те отразяват изобщо.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот zagrijena » 04 Фев 2016, 14:15

kauda написа:Мен ако питате няма начини ! Тея деца ако ги биеш, почват да бият, ако им викаш и те викат, ако им говориш бавно и спокойно и т.н. те не те отразяват изобщо.


Аз предлагам всеки родител да се запише и като наказание да пуска нонстоп записа с напътствията :grin: Така и той няма да се нерви, а и детето ако не иска следващия път да го слуша записа, ще си помисли преди да направи или ненаправи нещо :grin: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта