Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот dessiblond » 12 Май 2016, 12:26

От ученическите не, но от студентските да. Редовно се чуваме и си организираме от време на време срещи.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Май 2016, 12:47

Имам една приятелка, с която не живем в един град, но сме адски близки. Чуваме се абсолютно всеки ден, говорим си и в интернет. :) много добре се разбираме и знаем постоянно какво се случва с другата. Приятелки сме от толкова много години, че даже им загубих бройката, може би около 38. ;) Ежедневно чуване презцялото това време :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот analizatorka » 12 Май 2016, 16:15

Приятелствата са ценно нещо. Доказаните са най-ценни. Независимо от колко време са.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот Mon_ton » 08 Юни 2016, 15:39

Ваня Стойчева написа:Имам една приятелка, с която не живем в един град, но сме адски близки. Чуваме се абсолютно всеки ден, говорим си и в интернет. :) много добре се разбираме и знаем постоянно какво се случва с другата. Приятелки сме от толкова много години, че даже им загубих бройката, може би около 38. ;) Ежедневно чуване презцялото това време :)

To ако се чуваш с някой то ефекта е в това, че се получава така, че се виждате едва ли не всеки ден ;) Но когато се загуби контакта, вече е трудно да се възстанови.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот Kremiliya » 30 Юни 2016, 14:04

Най-неприятно е по рожденни дни като почнат да ти се обаждат такива стари приятели. Чувствате се неловко, защото и те и ти не искаш да се чувате, но само и само да се поздравят хората, а не са се сетили един път да се видят.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот dejavu » 30 Юни 2016, 15:06

Ако се чувате по рождени дни и празници пак добре, повечето и тогава не се чуват. Във фейсбук я си се сетил кой кога има рожден ден, я не.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот Pipilota » 04 Юли 2016, 13:49

dejavu написа:Ако се чувате по рождени дни и празници пак добре, повечето и тогава не се чуват. Във фейсбук я си се сетил кой кога има рожден ден, я не.

Ми той е тоя, дето казва кой има и кой няма рожден ден, малко са тези, които се сещат. :) но и само по празници да се сетиш е малко .. тъжно е. :) останалите 364 дена да нямаш време за едно кафе с някой, но да имаш лицемерието да го поздравяваш или да му подаряваш нещо, просто е като замазване на очите "още сме приятели"...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот irka » 04 Юли 2016, 15:27

За хора, които вече не живеят в един и същи град и даже в една държава, фейсбук е единственото средство за комуникация и поддържане на приятелството. Друг въпрос е това дали все още може да се нарече приятелство. Като не си близо до човека, не се виждате, не си помагате едно чуване дали може да се нарече приятелство?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот Mon_ton » 25 Окт 2016, 09:57

irka написа:За хора, които вече не живеят в един и същи град и даже в една държава, фейсбук е единственото средство за комуникация и поддържане на приятелството. Друг въпрос е това дали все още може да се нарече приятелство. Като не си близо до човека, не се виждате, не си помагате едно чуване дали може да се нарече приятелство?

Помагането не е само да получиш нещо материално, или да ти бъде извършена някаква услуга, с това ли мериш приятелства ти? Имам приятелка, която никога не съм виждала, запознахме се по интернет преди повече от 10г. Разбираме се чудесно, говорим си ежедневно, пишем си, пращаме си подаръци по рожденни дни и чакаме с нетърпение възможността да се видим и да се запознаем на живо. Мисля, че ми е истински приятел, може да споделя с нея всичко, което ми тежи и да получа добър съвет.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот Kremiliya » 18 Ное 2016, 12:52

Такива приятелства, особено, когато се пътува и по други краища на света вече, много трудно се заапзват, особено, ако са от началното училище,. но все пак много хора успяват да се справят и да запазят някое истинско приятелство, въпреки трудностите.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron