Най-красивите места в България

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Re: Най-красивите места в България

Мнениеот Niko » 28 Юли 2012, 12:51

Имала съм възможност да посетя много кътчета в България, но най-голямо впечатление ми направиха Родопите. На скоро посетих Свиленград и Ивайловград, докато пътувахме пред нас се откриваха прекрасни гледки и вековни гори. Който не е ходил в този край на България само той не се е докоснал до красотите на Родопите.
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Най-красивите места в България

Мнениеот Снежана » 24 Окт 2012, 12:30

Като заговорихме за най-красивите места в България, знаете ли пък кои са местата в България, където се счита, че се сбъдват желанията? Всъщност не са много, а само 5 за цялата страна.

Езерото в пещера Леденика

Ledenika_ezeroto_na_jelaniata.JPG
Ledenika_ezeroto_na_jelaniata.JPG (62.67 KiB) Прегледано 861 пъти


Ако потопиш ръка в това езеро и си пожелаеш нещо, то ще се сбъдне. Всъщност, езерото е много малко и е останало от времето, в което Леденика е била пълна с вода. Пещерата е една от най-красивите у нас и се намира във Врачанския Балкан.

Криптата в Руската църква София

sofia_ruska_curkva.JPG
sofia_ruska_curkva.JPG (38.55 KiB) Прегледано 861 пъти


Ако напишеш желанието си и го поставиш до гроба, то ще бъде изпълнено. В църквата " Свети Николай" са поставени мощите на архиепископ Серафим починал през 1950, който не е канонизиран за светец, до днес от много хора той е считан за чудотворец.

Пещера на Свети Иван Рилски край Рилски манастир „Свети Иван Рилски“

ivan_rilski_pe6tera.jpg
ivan_rilski_pe6tera.jpg (147.65 KiB) Прегледано 861 пъти


Отшелника Иван Рилски е прекарал седем години от живота си в молитви в малка пещера до Рилския манастир, съществува вярвания, че ако се промушеш през входа й значи си праведен, след това можеш да напишеш листче с желание и да го мушнеш в дупка между камъните, тогава желанието ти ще се сбъдне.

Плоча на преподобна Стойна в Църква „Свети Георги“, село Златолист

curkva_sveti_georgi.jpg
curkva_sveti_georgi.jpg (71.21 KiB) Прегледано 859 пъти


Преподобна Стойна е смятана за пророчица, предшественичка на Ванга, която притежавала нечувани способности. Смята се, че ако стъпиш върху плоча в двора на църквата " Свети Георги" и си кажеш на ум желанието, то ще се сбъдне.

Мост на желанията в Морска градина, Варна

most_na_jelaniata.jpg
most_na_jelaniata.jpg (294.48 KiB) Прегледано 859 пъти

Малкото мостче се намира в близост до Алпинеума. Според градската легенда, ако минете по него със затворени очи и си пожелаете нещо, то със сигурност ще се сбъдне. Преди време под моста е имало малко езеро с водни лилии, в които нещастно влюбените са хвърляли монети. Те са вярвали, че така любовта им ще бъде споделена.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Най-красивите места в България

Мнениеот pasta » 11 Дек 2012, 10:56

Опредeлено Родопите са ми фаворит по красота,но има още много прекрасни местенца в България.Ето един мой фотоалбум посвeтен на българските кътчета ;) http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1122359387806.2017819.1491726460&type=3
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Най-красивите места в България

Мнениеот Siss » 15 Дек 2012, 12:17

Горещо препоръчвам "Хотнинските водопади"! Райско местенце, което се намира в землището на великотърновското село Хотница...
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Най-красивите места в България

Мнениеот Cuddy » 17 Дек 2012, 13:58

От темата си заплюх Хотница- толкова пъти съм минавала оттам, а не съм и подозирала какво съкровище подминавам. Лещен също ме заинтригува, още повече че и Ники Илиев е снимал филм там :lol:

Препоръчвам ви горещо, ако не сте посетили Етъра и Дряновския манастир, да го направите. А стигнете ли до Дряновския манастир, ще отидете и в пещерата Бачо Киро. Преживяването е уникално :)
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Най-красивите места в България

Мнениеот valiart » 25 Дек 2012, 02:58

Това лято ходих на Рилските езера. Невероятна красота!!! Не може да се опише с думи, трябва да се посети, за да се усети величественото присъствие и дух, който носи Рила.
Прикачени файлове
RILA.jpg
RILA.jpg (139.43 KiB) Прегледано 779 пъти
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Най-красивите места в България

Мнениеот djudjanka » 08 Фев 2013, 16:11

VIVI написа:За мен най-красивите места в Блъгария са в Родопите - няма по-уникална природа!

rodopi1.jpg

rodopi2.jpeg

rodopi3.jpeg



Първата снимка е от Чудните скали до с. Аспарухово, област Варна!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Най-красивите места в България

Мнениеот qna toneva » 18 Фев 2013, 21:13

страхотна тема :o и аз обичам да обикалям из България и да посещавам различни и интересни места.Ягодинскатаа пещера и Дяволското гърло ме впечатлиха,ходихме до Орловото око със сафари-невероятно е!! Препоръчвам ви го.....
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Най-красивите места в България

Мнениеот desi_85 » 28 Апр 2016, 15:48

Привет на всички!
Искам да споделя с вас за едно прекрасно място, което посетихме с мъжа ми миналото лято.
Досега винаги съм смятала, че в Слънчев бряг е лудница и има само млади тинейджъри, които отиват там за да се наливат с евтин алкохол.
Но миналото лято бяхме на едно прекрасно място - комплекс "Каскадас". Разположен достатъчно далеч от цялата лудница, но и достатъчно близо до плажа, аквапарка на Слънчев бряг и центъра! Изключително препоръчвам.
Стаите са уютни и модерно обзаведени. Нашата беше с изглед към един от големите басейни на комплекса. Всичко е ново и добре поддържано, а обслужването беше прекрасно!
Може да намерите комплекса ето тук: www.cascadas.bg
Дори утре заминаваме с мъжа ми, отново към прекрасния комплекс, тъй като имат добра оферта за Великден! :)
Надявам се да съм била полезна! :)
desi_85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Апр 2016, 15:47

Предишна

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron