Детралекс за разширени вени

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Детралекс за разширени вени

Мнениеот borislav.bo » 23 Ное 2011, 12:21

Макар че в повечето случаи жените страдат по-често от разширени вени, аз ще си задам въпроса за Детралекс, който ми го изписаха преди 2 седмици, понеже кракът ми е с лек оток и имам болки по повърхността на една вена на кракът. Докторът каза да ги пия един месец след което да отида на повторен преглед и ако имало нужда ще продължавам да ги пия. Но вече 2-ра седмица и кракът ми е все същият, не виждам никакво подобрение, а си ги пия редовно всеки ден по 1т. след ядене. Дали е възможно след като така не се подобрявам да се наложи операция? Някой имал ли е подобен проблем? :roll:
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Детралекс за разширени вени

Мнениеот eli » 29 Ное 2011, 16:13

Еми може би е нужно повече време да се повлияе кракът ти. А може и да имаш нужда от нещо допълнително. Не се натоварвай много. Но след като лекарят е решил да те лекува с таблетки, може би нямаш нужда от операция.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Детралекс за разширени вени

Мнениеот totka_lukanova » 10 Дек 2011, 17:33

На мен са ми правили операция на кракът за разширените вени и след това го пих Детралекса по 2 таблетки дневно. Също ми предписа ластичен чорап който трябва да нося постоянно. Според мен трябва отново да се консултираш с лекар, след като не се повлияваш от сегашното си лечение. :roll:
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Детралекс за разширени вени

Мнениеот bubulina » 19 Дек 2011, 23:20

Много хора се оплакват от болки в стомаха от тези таблетки. Флебодията не е ли по-добре от Детралекс?
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Детралекс за разширени вени

Мнениеот georgi_78 » 21 Дек 2011, 10:30

А аз си мислех,че само жените страдат от подобни неща :roll:
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Детралекс за разширени вени

Мнениеот totka_lukanova » 24 Дек 2011, 16:37

Ами не само жените :). Незнам дали има разлика в състава на Детралекс и флебодия, но след като лекарят ти е изписал Детралекс, приемай него.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Детралекс за разширени вени

Мнениеот micky » 08 Мар 2012, 16:03

Има и други лекарства за разширени вени, които не дразнят толкова стомаха. Сестра ми пиеше Флебодия по една таблетка дневно и не се е оплаквало от стомах, макар че то зависи от самия стомах.
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Детралекс за разширени вени

Мнениеот totka_lukanova » 13 Мар 2012, 18:12

А кремовете за разширени вени имат ли ефект. Има някои които ги рекламират и се чудя дали да не си взема да се мажа профилактично? Някой от вас използвал ли е такива?
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Детралекс за разширени вени

Мнениеот eli » 22 Мар 2012, 11:31

Аз съм си вземала Венокастан, билков е, но не е точно за разширени вени, по скоро е показан за предотвратяване на отоци. Сега мисля да си взема някакъв друг, който да е за повлияване на разширените вени. Аз нямам някакви големи разширени вени, само на едно място на кракът съвсем леко синее и е малко изпъкнала, но не се забелязва на пръв поглед. Но ме е страх, че като седя постоянно права и може да стане по-зле :(
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Детралекс за разширени вени

Мнениеот kristiqna_georgieva » 26 Мар 2012, 16:19

Аз нося ластичен чорап, понеже имам една разширена вена, но докторът ми каза, че мога да се оперирам след като родя, по-рано не е препоръчително. Сега си нося чорапът и се мажа с Лиотон. Вечер задължително при сън си слагам краката на възглавница, за да са повдигнати. и се надявам, да нямам проблеми и всичко да отмине. :?
kristiqna_georgieva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Мар 2012, 17:35

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта