Благотворителността

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Благотворителността

Мнениеот silver933 » 16 Дек 2014, 13:13

rabotnata pchela написа:На мен честно да ви кажа ми е по-скоро грозно, че се прави някаква луда Коледна кампания, ето пак наближи Коледа и сякаш всички искат да изкупят безхаберието си като направят някакво минимално дарение,а през останалото време, защо не се прави? :roll:

Абе и по Коледа да е само тази благотворителност нито е малко, нито е излишна, все е добре дошло за нуждаещите се. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Благотворителността

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2014, 15:04

Днес се провежда акция за даряване на безплатен обяд на пенсионери, някой включи ли се?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Благотворителността

Мнениеот Pipilota » 21 Яну 2015, 10:49

хубаво е човек да дарява, дори и малко, колкото може! Дори да е левче за някой може да бъде спасение, всеки като даде по левче и може да стане чудото за някой. Събота една жена звънна на вратата ми и попита, мога ли да ѝ помогна, защото съпругът ѝ се нуждае от операция, признавам си, че имах към 20лв. до заплата и ѝ дадох 5лв., пожелах ѝ късмет. После си говорихме за злоупотребите на хроата с подобни практики и мъжът ми каза "ами дано наистина да ѝ трябват", в смисъл, да не е измамница. Викам му... "абе по-добре е да не ѝ трябват..." :))) Не се чувствам прецакана, в такива случаи не знаем кое е истина и кое не, тя носеше някакви документи, не ги погледнах, пожелах им успех!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Благотворителността

Мнениеот Lollipop » 21 Яну 2015, 10:57

Добре си направила, Pipilota, все пак важното е да дарим, малко но от сърце. А хората които имат по-голяма възможност рядко даряват.. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Благотворителността

Мнениеот Anka » 21 Юли 2015, 13:14

На мен рядко ми се случва да помагам, все още не мога да се похваля със сериозни лични доходи, но ако мога го правя. Скоро бяхме на кафе с приятели, дойде едни човек и показа снимка на болното му уж дете, загледах се в снимката и ми направи впечатление, че детето с афро черти. Докато осъзная, от съседните маси и сервитьорката ни казаха, че е шарлатанин. В следващия момент той дърпаше вече пакет цигари то масата! За да не е валат..
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Благотворителността

Мнениеот silver933 » 06 Авг 2015, 09:46

Anka написа:На мен рядко ми се случва да помагам, все още не мога да се похваля със сериозни лични доходи, но ако мога го правя. Скоро бяхме на кафе с приятели, дойде едни човек и показа снимка на болното му уж дете, загледах се в снимката и ми направи впечатление, че детето с афро черти. Докато осъзная, от съседните маси и сервитьорката ни казаха, че е шарлатанин. В следващия момент той дърпаше вече пакет цигари то масата! За да не е валат..

Ужас! наистина има толкова измамници, не знам как могат със съвестта си да крадат и да мамят хората на гърба на някое дете, било то болно или здраво...
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Благотворителността

Мнениеот Nightmare » 06 Авг 2015, 10:14

Проблемът в е съвестта на хората, просто тя си отсъства, от това идват повечето проблеми на хората в днешното общество!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Благотворителността

Мнениеот Andrey » 06 Авг 2015, 10:50

Nightmare написа:Проблемът в е съвестта на хората, просто тя си отсъства, от това идват повечето проблеми на хората в днешното общество!

Ако питаш някой, то всички казват като теб, обаче всеки прави обратното, е как се получава тва не знам, уж всички сме супер добри а всъщност сме абсолютно недоразумение!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Благотворителността

Мнениеот Mon_ton » 06 Авг 2015, 11:53

Даряването трябва да бъде от сърце, без да се търси кое е измама и кое не. Все пак ако постоянно сме мнителни може би няма да помогнем на някой, който наистина има нужда!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Благотворителността

Мнениеот BeenieGal » 06 Авг 2015, 17:01

Mon_ton написа:Даряването трябва да бъде от сърце, без да се търси кое е измама и кое не. Все пак ако постоянно сме мнителни може би няма да помогнем на някой, който наистина има нужда!

Апък в крайна сметка и измамниците явно имат нужда от тези пари, щом ги търсят, нали така? :D
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron