Благотворителността

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Благотворителността

Мнениеот Forman » 05 Дек 2011, 18:07

Наближават Коледните и Новогодишни празници и като, че ли всички организации, неправителствени учреждения, фондации и каквото там се сетите започнаха да бълват кампании.
За шеста поредна година Фондация „Работилница за граждански инициативи" организира наградите „Заедно" за "Най-добрите благотворителни кампании!" . Въпросът ми е обаче до колко е склонен българинът да дарява, до колко са склонни да подкрепят като дарители такива каузи, до колко разглеждат себе си като неотделна част от обществото, която може лично да повлияе на неговото развитие?
И защо тези благотворителни кампании се провеждат само по големи празници като Коледа и Нова Година? Нима нуждаещите се спират да бъдат нуждаещи се през останалото време?
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Благотворителността

Мнениеот Golfie » 05 Дек 2011, 20:11

Благотворителността има и такива лица...
Видео
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Благотворителността

Мнениеот southern_sun » 08 Мар 2012, 16:12

Golfie написа:Благотворителността има и такива лица...
Видео

Колкото и да говорим, че благотворителността също е опорочена едни ученици са направили една много добра инициатива. Организирали са благотворителен концерт в помощ на свой учител. Това не само доказва,че достойнството на българския учител е все още запазено, но и името на съвременния български ученик е изчистено. Всички твърдят, че младежите са арогантни и невъзпитани, но ето, че има и читави деца.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Благотворителността

Мнениеот eleonora » 17 Апр 2012, 11:12

Благотворителността е наистина такава, когато не се сещаме за нуждаещите се хора единствено по празници и с комерсиална цел. Зададе ли се някакъв празник и неминуемо започват посещения в детски домове с цяла армия от журналисти. Не мисля че е редно да се "употребяват" децата по този начин. Пък и всички хора, изпаднали в нужда.
Иначе мисля, че българина има добро сърце и умее да помага, но нека го правим безкористно и с цялата си душа, за да има смисъл благотворителността!
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Благотворителността

Мнениеот valerya.mozeva » 01 Окт 2013, 12:09

Тези от сорта "Пусни sms, бъди благодетел" са точно успокояване на гузна съвест, понеже по коледните празници имаме от всичко по много, апък онова детенце няма, та пусни смс и то да има.. друг вариант е: захранване на егото. В крайна сметка никой не го боли какво се случва в главите на тези деца, които "подпомагаш", да не говорим, че е трудно разяснимо какъв процент от дареното отива при тях.
valerya.mozeva
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Окт 2013, 11:43

Re: Благотворителността

Мнениеот Mon_ton » 09 Дек 2014, 15:16

valerya.mozeva написа:Тези от сорта "Пусни sms, бъди благодетел" са точно успокояване на гузна съвест, понеже по коледните празници имаме от всичко по много, апък онова детенце няма, та пусни смс и то да има.. друг вариант е: захранване на егото. В крайна сметка никой не го боли какво се случва в главите на тези деца, които "подпомагаш", да не говорим, че е трудно разяснимо какъв процент от дареното отива при тях.

така е, но а най-лесния и масов вариант, защото малко хора биха тръгнали да дарявят по директна сметка към родителите и близките. А със смс е най-лесно и най-бързо!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Благотворителността

Мнениеот Anka » 11 Дек 2014, 16:20

Сега е Коледа и можем да сме по-добри и да дарим някой друг лев, нека да помогнем на някой, вярно, че тези смс-и са съмнителни, каква част отива при пострадалите, но все е нещо!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Благотворителността

Мнениеот Lollipop » 12 Дек 2014, 11:16

Благотворителността не е само да помогнем на болните, разбира се, това са най-нуждаещите се хора, но можем да помогнем на някой възрастен, на някой беден, на човек без дом, на деца - сираци! Хубаво и простичко е - да помогнем, колкото можем. Вярно, че единственото, което ще ни отнеме това занимание е малко време и малко пари, но времето, когато се дава за нещо такова - е без значение, а пари знаем, че се изкарват ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Благотворителността

Мнениеот Mon_ton » 13 Дек 2014, 16:08

Не знам хора, аз дарявам не само по време на кампаниите, а почти всеки месец :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Благотворителността

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Дек 2014, 16:08

На мен честно да ви кажа ми е по-скоро грозно, че се прави някаква луда Коледна кампания, ето пак наближи Коледа и сякаш всички искат да изкупят безхаберието си като направят някакво минимално дарение,а през останалото време, защо не се прави? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта