Мускулна треска

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Мускулна треска

Мнениеот southern_sun » 05 Май 2011, 11:52

А като се замисля уредът Pain Gone дали няма да върши същата работа?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Мускулна треска

Мнениеот Madame » 15 Юли 2011, 15:08

За да няма мускулна треска е задължително да се загрява преди физическо натоварване.Но ако вече имаш, изпитано средство е комбинацията бира+ аспирин!
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: Мускулна треска

Мнениеот Margo » 18 Юли 2011, 10:37

Студен душ Ако си вземете студен душ или вана, от 10 до 20 минути след тежко бягане, това помага да се предотврати подуването и разрушаването на тъканта. Можете да наложите и лед върху натоварените мускули.

Топлинна терапия Когато температурата на мускулите бъде повишена, тя води до повишено кръвообръщение. Това помага кръвта богатата на хранителни вещества да достигне увредените мускули и да повлияе за по-бързото им възстановяване. Прилагайте този метод поне 24 часа след натоварването. Топлинна терапия може да направите с топли компреси или гореща вана.

Активно възстановяване Разтягането на мускулите веднага след бягане, помага за тяхното удължаване и отпускане. Така те възвръщат пълния си обхват на движение. Задръжте мускулите в разтегнато положение в продължение на 30 секунди.
Лека тренировка от 20-30 минути ускорява кръвообръщението и възстановява нивото на pH в мускулите. Ефекта е подобен на топлинната терапия с тази разлика, че загрявате мускула с физическа активност. Добре е да знаете, че интензивна тренировка нивото на соли и минерали в мускулите намалява и се отделя през потните жлези. Кръгова тренировка в денят след състезание или дълго бягане също може да ви помогне да се възстановите по-бързо.


Масаж на натоварените мускули след тренировка може да намали значително болките от мускулната треска. Масажът увеличава притока на кръв към натоварените мускули и благоприятства възстановяването.


Храна След тежки натоварвания храната е много важен фактор за правилното възстановяване. В такива случаи в менюто ви задължително трябва да присъстват храни богати на протеини (яйца, мляко, и други източници на животински и растителни протеини). Протеините изграждат мускулната тъкан и възстановяват наранената от натоварването. Важен е и приемът на витамини и минерали, които спомагат за възстановяване на pH балансът в мускулите.


Помагат ли болкоуспокояващите медикаменти?
Аспирина, ибупрофена и другите медикаменти от подобен характер, помагат за облекчаване на болката от мускулната треска. Те обаче забавят възстановяването, поради нарушаване на ре-синтеза на протеини. Ако използвате все пак такива медикаменти ги ограничете до минимум. Ако болките са толкова непоносими е възможно да са причинени от травма и тогава е добре да се консултирате с лекар.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Мускулна треска

Мнениеот kriskiss2001 » 27 Окт 2011, 14:06

Имах страхотна мускулна треска в събота като качих по стълбите цялостно обзавеждане за апартамента на вуйчо ми и сглобихме половината неща. Беше истински екшън, пих аспирин, но не помогна, опъването на мускулите беше страшно , въпреки че тренирам бих казал редовно
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Мускулна треска

Мнениеот valiart » 29 Окт 2011, 21:45

И аз съм чувала, че решението против мускулна треска е да се вземе аспирин. Но ако едно тяло не е тренирано, не е свикнало на натоварване. Нещо такова, каквото и да се прави и взема, няма да му бъде спестено.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Мускулна треска

Мнениеот kriskiss2001 » 30 Окт 2011, 09:20

valiart написа:И аз съм чувала, че решението против мускулна треска е да се вземе аспирин. Но ако едно тяло не е тренирано, не е свикнало на натоварване. Нещо такова, каквото и да се прави и взема, няма да му бъде спестено.

Моето е тринирано и то доста добре, но от разтягането явно ми стана така, днес също, защото вчера работих. опъват се мускулите, защото бях клекнал дълго време и затова боли, а тренировката включва сгъване и разгъване
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Мускулна треска

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 15:40

FramarModDesi написа:Може да пробвате с много вода в съчетание с апирин. Това е изпитана рецепта!Ако се сещате за друг метод, моля споделете!

И аз така се избавям всеки път....само, че ползвам от разтворимия- упсарин мисля че беше. Много добре ми действа
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Мускулна треска

Мнениеот kriskiss2001 » 30 Окт 2011, 18:33

qproin написа:
FramarModDesi написа:Може да пробвате с много вода в съчетание с апирин. Това е изпитана рецепта!Ако се сещате за друг метод, моля споделете!

И аз така се избавям всеки път....само, че ползвам от разтворимия- упсарин мисля че беше. Много добре ми действа

Днес пак кляках много и от половин час няколко пъти така по половин и мускулите на бедрата ми се разпънаха явно повече, сега пак ме болят, а иначе имам мускулести крака, много твърди. Явно ги разтягам по някакъв начин
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Мускулна треска

Мнениеот YoLindi » 03 Окт 2013, 14:54

Е нали се сещате, то на следващия ден не можеш да станеш от леглото, най-добрия вариант е да отидеш отново на тренировка, за да се загреят мускулите и да не се усеща така силно болката, и горещия душ поотслабва напрежението :)
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Мускулна треска

Мнениеот Doctora » 04 Окт 2013, 16:42

Колкото по-малко въглехидрати ядете, толкова по-малко мускулна треска ще имате.
Също така не стигайте до изтощение при физическите действия. Разделете натоварването на серии и почивки.
Doctora
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Сеп 2013, 20:03

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта