Мускулна треска

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Мускулна треска

Мнениеот FramarAdmin2 » 25 Мар 2011, 11:38

Вашата рецепта как да се избавим от мускулна треска след тренировка?
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Мускулна треска

Мнениеот FramarModDesi » 31 Мар 2011, 16:58

Може да пробвате с много вода в съчетание с апирин. Това е изпитана рецепта!Ако се сещате за друг метод, моля споделете!
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Мускулна треска

Мнениеот webfusion » 01 Апр 2011, 12:05

Bella написа:Може да пробвате с много вода в съчетание с апирин. Това е изпитана рецепта!Ако се сещате за друг метод, моля споделете!

Това само ако се изпие веднага след тренировка помага със сигорност.
Извинявам се предварително за това което ще напиша.
webfusion
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Мар 2011, 12:30

Re: Мускулна треска

Мнениеот parker lewis » 01 Апр 2011, 16:06

клин клин избива - т.е., нова тренировка. Така ще увеличите притока на кръв към мускулите, ускорите метаболизма и ще спомогнете на организма ви да разсее насъбралата се млечна киселина, която е главната виновница за мускулната треска
Аватар
parker lewis
 
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Апр 2011, 15:41

Re: Мускулна треска

Мнениеот mary jane » 03 Май 2011, 14:56

Много полезно е след тренировка да се направи един цялостен масаж! Така се разкарва мускулната треска, тялото се отпуска. И задължително след масажа е нужно тялото вече да почива активно. Така че, ако имате възможност след тренировка ходете на масаж! ;)
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Мускулна треска

Мнениеот southern_sun » 03 Май 2011, 16:28

parker lewis написа:клин клин избива - т.е., нова тренировка. Така ще увеличите притока на кръв към мускулите, ускорите метаболизма и ще спомогнете на организма ви да разсее насъбралата се млечна киселина, която е главната виновница за мускулната треска

Ако ти кажа как се бях докарала след едни такива съвети, не можех да мръдна от леглото. Мускулната треска се получава когато не е загрят достатъчно организма, за това се препоръчва поне 30 минутна загрявка. След това не трябва са се натоварва толкова организма и много течности по време на тренировка.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Мускулна треска

Мнениеот HealthyBoy » 04 Май 2011, 14:12

Бях писал и дургаде, но ще напиша и тук отново един друг ефикасен метод за отпускане на мускула е пробождането с игла, но трябва да се трае на пробождането така че аз не го практикувам, но съм чувал от много хора че помага :)
Иначе разбира се най-добре да няма въобще мускулна треска, а това се постига чрез много добра загрявка.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Мускулна треска

Мнениеот southern_sun » 04 Май 2011, 14:57

HealthyBoy , как с пробождане с игла ще предотвратиш мускулна треска?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Мускулна треска

Мнениеот HealthyBoy » 04 Май 2011, 18:59

Отпуска мускула бе човек, няма да забиваш цялата игла, просто пробождаш многократно мусукла и незнам точно отпуска ли или какво го прави но със сигурност действа, това е при много сериозни схващания и мускулни трески ако буквално не се трае, така съм чувал поне пак казвам не съм го изпробвал но има логика просто не ми се е налагало, когато спортувам винаги гледам да загрея доволно :)
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Мускулна треска

Мнениеот southern_sun » 05 Май 2011, 11:24

HealthyBoy написа:Отпуска мускула бе човек, няма да забиваш цялата игла, просто пробождаш многократно мусукла и незнам точно отпуска ли или какво го прави но със сигурност действа, това е при много сериозни схващания и мускулни трески ако буквално не се трае, така съм чувал поне пак казвам не съм го изпробвал но има логика просто не ми се е налагало, когато спортувам винаги гледам да загрея доволно :)

Няма логика в думите ти, мускулната треска се дължи какво знаеш на натрупване на млечна киселина с мускулите, а това с иглата действа на нервите. Ако ти е схванат нерв съм съгласна, но за мускулна треска малко не ми се вярва, но ще пробвам да се убедя.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта