Деган - прекалено много странични ефекти!!??

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Деган - прекалено много странични ефекти!!??

Мнениеот totka_lukanova » 24 Дек 2011, 16:13

Някой правил ли си е труда да прочете страничните ефекти на това лекарство. Аз съм ужасена, ка може въобще да се прилага :shock:
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Деган-странични ефекти

Мнениеот Margo » 25 Дек 2011, 19:49

totka_lukanova написа:Някой правил ли си е труда да прочете страничните ефекти на това лекарство. Аз съм ужасена, ка може въобще да се прилага :shock:

Не се притеснявай, преди години дъщеря ми само не влезна в болница от повръщане, но две инжекции Деган и една банка глюкоза я вдигнаха на крака. Никакви странични ефекти не ни с е появиха!!!!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Деган-странични ефекти

Мнениеот eli » 29 Дек 2011, 17:41

Много чести:
• дистонични реакции при деца, юноши и възрастни под 30 години (спазми на мускулите, втвърдяване на мускулите, неконтролируеми движения на врата, лицето, езика, говорни нарушения - вижте също точка 2

Чести:
• дистонични реакции при възрастни над 30 години или в напреднала възраст - вижте също точка 2

Нечести:
• симптоми на алергична реакция, които може да включват подуване на лицето, устните, езика или гърлото, или затруднение в дишането и гьлтането, кожни обриви със силен сърбеж

Много редки:
• състояния, наречени малигнен невролептичен синдром (характеризира се с висока температура, нарушено съзнание и втвърдени мускули)

С неизвестна честота:

тардивна дискинезия (неконтролируеми потрепвания и спазми на ръцете и краката) - вижте също точка 2
подобни на паркинсонова болест симптоми (треперене, застинала поза, масковидно лице, бавни движения и провлачена небалансирана походка) - вижте също точка 2

Други нежелани реакции, които трябва да бъдат съобщавани са:

Чести:
• умора
• сънливост

Нечести:
• уртикария
• кожни обриви

Редки:
• намален брой бели кръвни клетки
• безпокойство
• тревожност
• депресия
• пожълтяване на кожата и/или очите, т.нар.жълтеница
• промени в чернодробните показатели

Много редки:
• повишени нива на кръвните пигменти при новородени, повишен сяра-съдържащ хемоглобин в кръвта
• зрителни нарушения
• нарушена кръвна циркулация поради сърдечна недостатъчност
• затруднено уриниране
загуба на контрол върху пикочния мехур и червата

С неизвестна честота:
• необичайна секреция от млечните жлези
• нередовен менструален цикъл
уголемяване на гърдите при мъже
импотентност
• главоболие
• замаяност
• безсъние
• безпокойство, което се проявява в неспособност да се стои неподвижно на едно място
• преходно зачервяване на лицето и тялото
• ниско или високо кръвно налягане
• гадене
• повръщане
• диария, запек
• сухота в устата

Те нямат край, а колко пъти съм го пила, добре че нищо не ми е ставало.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Деган-странични ефекти

Мнениеот micky » 02 Яну 2012, 09:48

Ами то ако вземем да прочитаме всички странични реакции на медикаментите, сигурно никой няма да посмее да пие нещо :D
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Деган-странични ефекти

Мнениеот Memento » 20 Яну 2012, 12:49

То излиза, че Дегана има повече странични ефекти от анаболните стероиди :shock:
Пил съм Деган и не съм изпитвал нито един страничен ефект. Някой изпадал ли е в състояние от гореописаните след употребата на лекарството?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Деган-странични ефекти

Мнениеот Силвия Бояджиева » 20 Яну 2012, 14:25

Аз също доста често съм пила Деган и не съм изпитала нито един от страничните ефекти! :)
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Деган-странични ефекти

Мнениеот Djurata » 21 Мар 2012, 14:42

То няма лекарство, което да няма страничен ефект. Но специално такива сериозни странични ефекти, се проявяват изключително рядко. Аз също съм пил Деган и то не веднъж, но не съм имал проблем, дано и за напред да няма. :(
Djurata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 18 Апр 2011, 16:12

Re: Деган-странични ефекти

Мнениеот mecana » 26 Апр 2012, 09:25

Това, че Дегана има странични ефекти, не означава, че непременно те ще се проявят. Аз също съм го пила и не съм имала никакви проблеми. Че то и хранителните добавки имат странични ефекти. Всеки организъм приема по различен начин лекарствата и реагира по своему. Ако прочетете страничните ефекти на аспирина, сигурно и от него ще се откажете :mrgreen: Досега не съм правила реакция, вследствие от прием на лекарства и се надявам никога да не се случва.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Деган - прекалено много странични ефекти!!??

Мнениеот mjm » 02 Дек 2014, 23:00

Деган има много странчни ефекти,които не са изброени просто току така.Два пъти ми се наложи да го пия и двата пъти имах чувството,че обезумявам....бях изклиучително неспокойна,не можех буквално да стоя на едно място,не можех да спя и единият път изпаднах в нещо като депресия...не бях на себе си.Деган не е безопасно лекарство,предизвиква така наречената екстрапирамидна симптоматика и можете само да си навредите....приемайте други медикаменти по възможност или някакви антиеметични билки или от сорта...не си го причинявайте,наистина.Нито ми облекчи гаденето,нито ми помогна с каквото и да било,само се почуватвах по-зле.
mjm
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Дек 2014, 22:53

Re: Деган-странични ефекти

Мнениеот Pipilota » 03 Дек 2014, 10:25

micky написа:Ами то ако вземем да прочитаме всички странични реакции на медикаментите, сигурно никой няма да посмее да пие нещо :D

Аз винаги чета страничните ефекти и наистина е плашещо като видиш такъв списък! :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта