Как да преборим депресиите

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот klara » 18 Окт 2016, 15:59

Много време трябва, за да се научиш да не се мериш с останалите и да не позволяваш те да ти определят твоите ценности, критерии и цели за теб самия и за околния свят. Депресията за мен е когато се получава някакъв дисбаланс между твоите желания и стремежи и твоята същност. Когато си наясно със себе си и мястото си, нищо не може да те изкара от толкова голямо равновесие.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот nefertiti » 24 Окт 2016, 14:05

Много пъти депресиите са плод и на еднообразието, рутината. Хубаво е човек да излиза от рамките на предвидимото си ежедневие, да си осигурява забавление и разнообразие и със семейството и с приятелите. Да се правят неща заедно, да се ходи някъде заедно...
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Snejna » 24 Окт 2016, 14:40

nefertiti написа:Много пъти депресиите са плод и на еднообразието, рутината. Хубаво е човек да излиза от рамките на предвидимото си ежедневие, да си осигурява забавление и разнообразие и със семейството и с приятелите. Да се правят неща заедно, да се ходи някъде заедно...

Много си права, депресиите идват и сякаш се сещаме за тях, когато нямаме какво да правим и седнем да си правим равносметки и започваме да осъзнаваме какво ни липсва. Когато се сетиш, че животът ти минава покрай теб, без да успееш и без да намериш време да го живееш, депресията идва. :roll: И като сложим и малко умисъл как на другите им е добре.... :mrgreen: Затова от депресиите се бяга като забършеш сълзите в ръкава и се изправиш, готов да изживееш живота си и да се пребориш с трудностите. Другото.. са хапчета. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Gold » 27 Окт 2016, 15:04

За да не се допуска депресия, човек трябва да си поставя непрекъснато краткосрочни цели и план за постигането им. Да се самозарежда чрез тези малки успехи начесто, а не да изпада в състояние на безтегловност, да не вижда смисъл в нещата, които прави или пък да се отчайва за нещата, които не е успял.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот niya_mazova » 10 Ное 2016, 12:16

Според мен няма човек, който да не попада в такива или близки до такива състояния, дори и да е заклет оптимист и да има винаги цели. С вяра и с философски поглед към живота бързо се излиза от отчаянието.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот silver933 » 10 Ное 2016, 13:02

niya_mazova написа:Според мен няма човек, който да не попада в такива или близки до такива състояния, дори и да е заклет оптимист и да има винаги цели. С вяра и с философски поглед към живота бързо се излиза от отчаянието.

Факт, само малко е трудно, когато си заобиколен от хора, които са черногледи и не са готови да се променят с нищо, за да бъде по-добре на всички. Но и това се преодолява. Май най-често страдаме от депресии,когато не ни отръват отношения с околните. Добре, че рядко ми се случва, обикновено приемам мнението на другите, но имам познати,които трудно изживяват всичко.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Ginger » 17 Ное 2016, 12:48

Най-добре да се избягват черногледите хора, защото са способни да скапят абсолютно всичко. И най-малката радост ще я принизят. Такива хора няма как да ги промениш.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот krasi_more » 30 Мар 2017, 15:14

Не съм сигурна, дали има начин да се преборят депресиите, имам един познат, страхотно момче, но затворено, страда от депресия, а хората околко него са много положителни и усмихнати. Гаранции за нищо няма.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Malina » 30 Мар 2017, 15:57

Депресията се лекува със сериозна работа, не с лигавщини и с разправии на ниво "ще ми мине". Сериозна болест си е , или състояние да го наречем.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да преборим депресиите

Мнениеот Pipilota » 12 Май 2018, 09:11

Това хич не е шега работа, трябва си професионална помощ.
Хората използват депресия и определението за такава, за да оправдаят лошото си настроение, или пък еднообразието, което ги е налегнало.
Но всъщност, всичко това не е депресия, за щастие :-|
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта