Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?

Мнениеот rumqna » 04 Юни 2012, 13:45

Тази тема ми подсказва да кажа един пример .Познавам деца от дома във село Дрен. Възпитанието на децата там е на много високо ниво.Уважението им към възрастни и другари е брилянтно,усмивката не слиза от устичките на тези деца.Всяка добрина направена за едно дете от тези домове се вижда и е една усмивка в повече.Къде бъркат родителите ,че нашите деца израстват хем с родители,хем озлобени до смърт?
rumqna
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:15

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?

Мнениеот oho-boho » 15 Юни 2012, 13:48

Не знам кой къде греши и защо толкова млади хора си мислят, че самоубийството е единственото разрешение на техните проблеми :? Знам за случай, в който 18-годишно момиче се обеси, защото приятелят й сложи край на връзката им - познавам брат й и не можах да повярвам на ушите си, когато разбрах. Толкова хубаво и умно момиче, толкова младо, а да си отиде от този свят заради подобна... глупост. Според мен проблема е там, че тинейджърите не споделят за проблемите си дори с най-близките им хора. Таят всичко в себе, проблемите се натрупват и в един момент трябва да избият нанякъде. Тъжното в случая е, че избиват точно в тази посока.
В блока на баба пък, се хвърли момиче от 11-ия етаж...
Трудна е тинейджърската възраст, защото децата се чувстват много объркани и неоправдани, и всичко е на живот, и смърт. Според мен родителите не бива да позволяват отчуждението да се намеси в техните отношения. Трябва постоянно да се разговаря с тях като с големи хора, да им се гласува доверие и да им се покаже, че във всеки един момент могат да се обърнат към нас за помощ.
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?

Мнениеот Камелия » 16 Юни 2012, 12:46

oho-boho написа:Не знам кой къде греши и защо толкова млади хора си мислят, че самоубийството е единственото разрешение на техните проблеми :? Знам за случай, в който 18-годишно момиче се обеси, защото приятелят й сложи край на връзката им - познавам брат й и не можах да повярвам на ушите си, когато разбрах. Толкова хубаво и умно момиче, толкова младо, а да си отиде от този свят заради подобна... глупост. Според мен проблема е там, че тинейджърите не споделят за проблемите си дори с най-близките им хора. Таят всичко в себе, проблемите се натрупват и в един момент трябва да избият нанякъде. Тъжното в случая е, че избиват точно в тази посока.
В блока на баба пък, се хвърли момиче от 11-ия етаж...
Трудна е тинейджърската възраст, защото децата се чувстват много объркани и неоправдани, и всичко е на живот, и смърт. Според мен родителите не бива да позволяват отчуждението да се намеси в техните отношения. Трябва постоянно да се разговаря с тях като с големи хора, да им се гласува доверие и да им се покаже, че във всеки един момент могат да се обърнат към нас за помощ.

Смятам, че всеки познава поне по един подобен случай и наистина е много жалко, но е така. Няма диалог между родители и деца, децата не споделят с родителите си. Имам съсед, който изчезна и след три дена полицаите го намериха обесен в една изоставена сграда. Дали е убийство или самоубийство никой не разбра. След погребението му много истории плъзнаха и една от версиите беше - наркотици, други твърдяха, че е бил психически тормозен от приятели, но в крайна сметка никой не разбра истината.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?

Мнениеот Genoveva » 12 Авг 2012, 15:33

rumqna написа:Тази тема ми подсказва да кажа един пример .Познавам деца от дома във село Дрен. Възпитанието на децата там е на много високо ниво.Уважението им към възрастни и другари е брилянтно,усмивката не слиза от устичките на тези деца.Всяка добрина направена за едно дете от тези домове се вижда и е една усмивка в повече.Къде бъркат родителите ,че нашите деца израстват хем с родители,хем озлобени до смърт?

Повечето родители си мислят, че децата са като домашните любимци, храниш ги, поиш ги и те си растат. От време на време ги разхождаш и ги показваш на приятелите си, за да не забравят, че имат деца. Не се интересуват от нищо друго освен от това дали да гладни или жадни децата им. Ето това липса на внимание от страна на родителите кара децата да прибягват до самоубийства, когато имат проблеми, а няма с кого да споделят. Повечето родители смятат, че децата нямат никакви проблеми, проблеми имат само възрастните. Това съвсем не е така, децата също имат проблеми, само, че са от друго естество.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Яну 2015, 16:15

Работата е там, че когато тийновете имат проблем смятат, че той няма решение, а особено ако става въпрос за гаджета, там виждат края на света. Наистина и родителите, изобщо роднините са хората, които трябва да са отдушник на децата си. Спомням си моят братовчед, въпреки че не сме си много близки да се чуваме всеки ден, но когато се раздели с приятелката си в тази тийн възраст, беше наиситна много съкрушен, писахме си с часове по скайп, за щастие отмина и си намери ново гадже, но в този момент, ако си сам може да стане трудно. Затова трябва да се говори с децата, не само от нас, а и по-младите роднини е добре да поддържат връзки с младите :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот fechthenat » 30 Мар 2015, 00:05

Това е наистина интересна тема,но моята гледна точка е от страна на самоубийците.Те просто са измъчени хора,които не намират решение на проблемите си и трябва да бъдат подкрепяни.Аз няколко пъти съм се пробвала да се самоубия.(с хапчета,рязане на вените и одавяне)Имах много добри приятели,които ме спряха,но все още понякога си мисля,че са направили грешка щом са ме спряли.Родителите ми щом разбраха,изпаднаха в депресия,но аз се затворих в себе си и почти и дума не обелвах покрай тях.Някои родители са прекалено жестоки и не разбират положението на децата си.Аз мисля,поне от моя перспектива,че е по-добре родителите да оставят тинейджърите си малко на спокойствие,да не ги пришпорват и да ги оставят сами да споделят това,което искат да споделят.Внимавайте какво казвате и как разбирате житейското им положение.Приятен ден и не им напомняйте какво имат и какво нямат.Точно от това се опитват да се измъкнат,а вие им го поднасяте на тепсия...
fechthenat
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Мар 2015, 00:02

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Мар 2015, 06:57

Далеч съм още от гледането на тийнейджър и да си призная много се страхувам от това положение. Опитвам се от сега да съм приятел с детето, говоря му нормално, смеем се заедно, не съм особено строга, а го играя "по-голямата сестра" :mrgreen: Надявам се, когато порасне да се разбираме, за да може да споделя проблемите си. Старая се да се занимава със спорт, който да го отличава и да го кара да се чувства добре. Дано се получи. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Lollipop » 30 Мар 2015, 11:13

Много неприятно да си посегнеш към живота, честно да си призная, за мен е много страшно, не знам какво би ви накарало да го направите... :roll: Но разбира се в младежките години всеки е готов да направи някоя глупост и си мислим, че защото гаджето не ни харесва то светът е свършил. Но идея си нямате колко е по-трудно е по-нататък... :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот S_Milenska » 30 Мар 2015, 12:52

Надявам се, че все по-малко деца имат тази нужда и желание да сложат край на живота си, но май не е така. Не разбирам наистина кое е това, което ви тежи, fechthenat какво теб те е накарало да пожелаеш да сложиш край на живота си? Кажи ни от твоята гледна точка, защото да си призная, аз не разбирам какви проблеми може да има едни тийн? :?:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Самоубийствата в тинейджърска възраст - кой къде сгреши?!

Мнениеот Neven498 » 01 Апр 2015, 10:42

Статистиките ще стават все по-тъжни, ако не се научим да третираме психологическото си здраве като част от ежедневието си, вместо като тема-табу.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта