За въпроси: 042/605 300, 0879/005 105, 0893/376 735; help@framar.bg | Abroad: international@framar.bg

Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Това е форумът за най- ценното за вас-детето. За децата и техните родители с грижа и любов.

Модератор: FramarModKalina

Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот lallali » 07 Яну 2012, 17:43

Здравейте, приятели!

Позволявам си да открия нова тема, в която всички майки да споделяме опита, който трупаме ежедневно в грижи за детето ни, което боледува често - или от настинка, или пък от възпалени сливици, или от бронхит... диагнозите са много и уви, почти в 90 процента, според личния лекар, са лечими единствено с антибиотици. Твърдо убедена съм, че има и други начини, освен бабините рецепти, разбира се. Споделете колко време изчаквате, преди да посегнете към антибиотика, с какво сваляте температура, с какво лекувате настинка, какви имуностимулатори ползвате.

Моята дъщеря скоро ще навърши 7 и честно казано имам горчив опит с нейното боледуване. За първи път беше с възпаление на сливиците на 6-месечна възраст, тогава изписаха и първия антибиотик. И от тогава на всеки три месеца, на всеки един - антибиотик. Дали за възпалено гърло, дали заради бактерия, имаше дори случай, в който бяха изолирали 2 бактерии в един и същи момент, и съответно й бяха изписали 2 антибиотика! Сложихме ваксина, действаща срещу няколко вида бактерии, но положението е същото - възпалени сливици всеки месец, придружено с хъркане през нощта, а понякога и с висока температура, а лечението, което ни назначава лекарят, е винаги с антибиотици.

Вече започнах да се престрашавам и забавям антибиотика колкото е възможно повече, давам Тонзилотрен /има тема и за това лекарство във форума, където споделих мнението си/ и съм много доволна.

Споделете и вие опита си и дано да си бъдем полезни!
Share in Facebook
Аватар
lallali

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимн

Мнениеот Nina D » 09 Яну 2012, 15:03

Здравейте! За съжаление и аз съм от отбора на майките с често боледуващи деца!Моята дъщеря е на 5 и съм се видяла в чудо с нея. Имам и син, който е 10-годишен, с него не съм имала почти никакви проблеми, но с малката съм постоянно под напрежение. Почти всеки месец е на антибиотик и също като при вас ни се е случвало да й даваме по два антибиотика наведнъж! Пълен ад! Но ефектът е временен.Оздравява за една седмица, две най-много и всичко отново започва отначало. В повечето случаи възпалените сливици се дължат на бактерии! Не знам откъде ги лови тези бактерии, не е нормално това! Всеки път, като й направят посявка, хващат по някой бактерия!
Ето какво направих. Поразпитах мои приятели, които се лекуват изцяло с алтернативна медицина, почетох доста по темата и започнах с лечението. Тъй като при последните посявки беше изолирана бактерията Стафилококи, взех хомеопатичното лекарство Staphyllococcinum 15 CH и започнах да й давам по тази схема /препоръчана от мой приятел, запознат с хомеопатията/ по 5 зрънца под езика преди лягане през вечер. Зрънцата се оставят да се разтопят в устата. Добре е да се прави няколко месеца, а когато завърши курсът на лечение, се дават по 10 зрънца веднъж седмично.
Така ние излекувахме тази коварна бактерия! Никакви антибиотици не се правят с нея, вярвайте ми, а по думите на много мои познати лекари, бактерията устоява на повечето антибиотици!
Share in Facebook
Nina D

Мнениеот Izabella L » 12 Яну 2012, 10:44

Здравейте! За съжаление и аз съм от майките с често боледуващо дете. Последното боледуване на дъщеря ми приключи преди два дни, разбира се лечението беше с антибиотик - АУГМЕНТИН. Пие антибиотик през приблизително 2 месеца и се страхувам, че имунната й система напълно срината. Говорих по този повод с личната лекарка, която предписа мултивитамини за деца "Марсианци".
Но все още съм силно притеснена, чувала съм, че след лечение с антибиотик, задължително трябва да се приложи и изчистване на организма от него.Някой чувал ли е за това?
Share in Facebook
Izabella L

Мнениеот Kristina » 12 Яну 2012, 11:13

Izabella L написа:Здравейте! За съжаление и аз съм от майките с често боледуващо дете. Последното боледуване на дъщеря ми приключи преди два дни, разбира се лечението беше с антибиотик - АУГМЕНТИН. Пие антибиотик през приблизително 2 месеца и се страхувам, че имунната й система напълно срината. Говорих по този повод с личната лекарка, която предписа мултивитамини за деца "Марсианци".
Но все още съм силно притеснена, чувала съм, че след лечение с антибиотик, задължително трябва да се приложи и изчистване на организма от него.Някой чувал ли е за това?

Изабела, права си, знам със сигурност, че след лечение с антибиотик се прилага така наречената "опашка". Най-често изчистването се прави с хомеопатични лекарства. Моят син е на 6 и също боледува често, а от 1 година правя следното - още на следващия ден след приключването с антибиотика, започвам да му давам следните неща:
Thuya 15 CH - дава се по 10 зрънца седмично;
Monilia albicans 15 CH- по 5 зрънца 3 пъти в седмица;
Enterosan 3x1-един месец. Тази схема е проверена, моя приятелка се лекува само с хомеопатия, от нея научих и за изчистването. Опитай, едно е сигурно - ако не помогне, не би навредило!
Share in Facebook
Kristina

Мнениеот Izabella L » 17 Яну 2012, 17:41

Много благодаря! Взех и трите и вече давам четвърти ден. Бързам да споделя името на един имуностимулатор, който ми препоръчаха - казва се Септилин, аз го взех като сироп, но доколкото разбрах го има и на таблетки. Веднага щом имам някакви наблюдения, ще ги споделя ;)
Share in Facebook
Izabella L

Мнениеот teddy » 07 Мар 2012, 15:23

Здравейте, момичета!
Ние не сме от често боледуващите деца и не бяхме пили антибиотик, докато дъщеричката ми не тръгна на ясла. Разболяхме се първо от варицела, а след това направихме бронхит. След варицелата имунната система отслабва и непременно трябва да се дават някакви имуностимуланти. Започнах да й давам имунокинд ИМУНОКИНД - 150 таблетки и съм много доволна. Таблетчиците са много малки, но е препоръчително да се разтворят във вода /чайче или сокче/и да се дават 3 пъти на ден, половин час преди или след хранене. Опитайте и няма да съжалявате ;)
Share in Facebook
teddy

Мнениеот Izabella L » 05 Апр 2012, 09:59

Майчета, ще споделите ли с какво сваляте температура? Нещо различно от Panadol и Нурофен, на дъщеря ми те вече изобщо не действат, а и се старая да избягвам да я тровя излишно.
Share in Facebook
Izabella L

Мнениеот Nina D » 05 Апр 2012, 10:15

Izabella L написа:Майчета, ще споделите ли с какво сваляте температура? Нещо различно от Panadol и Нурофен, на дъщеря ми те вече изобщо не действат, а и се старая да избягвам да я тровя излишно.

Здравей, Изабела! Моите деца отдавна спрях да ги измъчвам с обичайните препарати, които ни изписва джипито. Давам сминдух - и двамата го мразят, защото има ужасна миризма, но е много ефикасен. Приготвя се по следния начин - 1 чаена лъжичка се вари с една чаша вода се вари около 5 минути. Давам по 1 чаена лъжичка от отварата на всеки 15 минути. Друго, което съм чувала от мои близки, но което не съм правила е запарка на малинови листа - една супена лъжица от листата се запарва около 10 минути в 400 мл вряла вода.
Успех!
Share in Facebook
Nina D

Мнениеот lallali » 05 Апр 2012, 10:46

Izabella L написа:Майчета, ще споделите ли с какво сваляте температура? Нещо различно от Panadol и Нурофен, на дъщеря ми те вече изобщо не действат, а и се старая да избягвам да я тровя излишно.

Аз давам Страмониум на моето детенце. Чух за него от една колежка, която има голям опит с детските болести ;) Според нея действа безотказно! Използва се тогава, когато температурата на детето се качва рязко и бързо и се задържа висока дълго време. В тези случаи се дава по 5 гранули в разреждане 5 или 9 СН на всеки 15-30 минути-в зависимост от състоянието. Хубаво е преди лягане вечер да се приемат по 10 гранули. Дано да съм помогнала!
Share in Facebook
Аватар
lallali

Мнениеот Lolita » 05 Апр 2012, 12:16

И аз да се включа в темата. Моето слънце винаги вдига много тежка температура - 40 градуса всеки път! Ад е, не знам дали ме разбирате! Свалям по бабешкия начин в повечето случаи - увивам в мокър изстискан чаршаф, прибягвам и до друго крайно средство - душ с хладка вода, всичко това със свито сърце, защото си е мъчение.
Давам хексалгин - няма друг начин! Опитвала съм и с чай от малина, със сминдух, нищо не помага!
Share in Facebook
Lolita

Още по темата от www.framar.bg

ФЛУДРЕКС ДЖУНИЪР сашети * 12: ФЛУДРЕКС ДЖУНИЪР сашети * 12 ЛИСТОВКА: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ FLUDREX JUNIOR HOT DRINK 300 mg/ 5 mg/ 20 mg Powder for oral solution Paracetamol/ Phenylephrine hydrochloride/

ИМУНОРАЙТ капс. * 90: IMMUNORITE caps. * 90 ИМУНОРАЙТ 90 капсули ИмуноРайт е смес от осем органични гъби, които подкрепят имунната система, поради високото си съдържание на бета глюкан. Състав: Агари

ХАЯ ЛАБС МУЛТИВИТАМИНИ ЗА ДЕЦА дъвч. табл. * 90: HAYA LABS KIDS MULTI chewable tabl. * 90 HAYA LABS KIDS MULTIVITAMIN chewable Хранителна добавка Опаковка: 90 броя дъвчащи таблетки Как действа този продукт? HAYA LABS Kids\

Д-р Марио Янакиев: Децата днес боледуват повече, отколкото преди 20 години: В момента децата боледуват много повече, отколкото например преди 20 години, коментира педиатърът д-р Марио Янакиев. Световната здравна организация дори е променила критерия за то

Болестите имат огромно въздействие върху интелектуалното развитие на човек: Обикновено се твърди, че гените и образованието играят ключова роля по отношение на интелектуалното развитие. Въпреки това при последното проучване учени установили, че болестите

Каква е рецептата за здраво и щастливо бебе?: Има ли рецепта за здраво и щастливо бебе? Да, има съвети, които бъдещите родители могат да следват преди зачеването и по време на бременността, за да е мъничето им усмихнато и здр

www.framar.bg

Следваща

Назад към Патиланско царство